Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 29 maja 2009, o 08:46 
Administrator

Imię: Leszek
W marcu razem z Marcinem częściowo spenetrowaliśmy niedokończony budynek Wydziału Farmacji ŚAM (a właściwie już ŚUM) w Sosnowcu przy Ostrogórskiej. Częściowo z powodu pogody, małej ilości czasu - i dziadka ochroniarza, który znienacka wypadł na nas z ciemnego korytarza z "taką macią" na ustach :mrgreen:

Pora na spam zdjęciowy :)
Obrazek

Stalaktyty ;)
Obrazek
Obrazek

Widok na wewnętrzny dziedziniec między niższą a wyższą częścią budynku
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciąg korytarzy
Obrazek

Taka "śliczna" pogoda była
Obrazek

Niedoszłe patio (chyba jakaś fontanna miała być, widać na dalszych zdjęciach)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Diabli wiedzą, co to :mrgreen:
Obrazek

Sala audiowizualna
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Porzucone, nikomu już niepotrzebne szafki zżera rdza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mała sala wykładowa
Obrazek

Niespełnione sny o potędze władz ówczesnej akademii + zmiana ustrojowa (budowany był chyba od lat 80., a zamknięty na surowo w 1993 - pewnie z rozpędu dokończyli pierwszy etap, a na wykończenie już mamony nie było). Podobnie było z ACM w Zabrzu - tam dopiero zmarnowali masę pieniędzy. Z tego, co pamiętam - wieść gminna mówiła, że w połowie lat 90. władze Akademii inwestowały na giełdzie - na początku szło im świetnie, ale potem sporo stracili i zaczęły się oszczędności (typowe dla państwowych instytucji - czyli oszczędzali na potrzebnych, a marnowali na innych).

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 cze 2009, o 21:58 
Administrator

Imię: Jarek
No i mieliśmy się tam wspólnie wybrać (podobnie jak do Jaworzna) ...
Te przewroty i bunty zabierają zdecydowanie za dużo czasu :D

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 29 lip 2009, o 08:10 
Stalker

Imię: Klamra
Czy ten budynek jest zostawiony samopas? Czy jest ochrona?

Post Napisane: 29 lip 2009, o 09:54 
Administrator

Jest ochrona, ale niezbyt duża (jeden klnący dziadek) - przynajmniej wtedy tak było. Wejścia nie są zabezpieczone, a on gdzieś tam siedział na zewnątrz, pojawił się dopiero po jakimś czasie.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 27 gru 2009, o 22:49 
Administrator

Tym razem nie udało się wejść - jakaś ekipa remontowo-budowlana była (pewnie gdyby było ich mniej, dałoby się dogadać, ale za duża kupa)- tylko jedno zdjęcie elewacji:

Obrazek

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 1 sty 2010, o 11:31 
Bratnia dusza

Imię: Piotr
Chętnie sie dołączę.
Chyba jeszcze cos z tego budynku by wyszło. Widąć ze nie jest w az tak tragicznym stanie. No ale lepiej wyburzyć stary szpital (na Pogoni) i postawić tam budynek uczelni. A tu takie cos sie marnuje.
Zawsze mnie ten budynek denerwował - przez tyle lat władze nic nie zrobiły. Czyżby teren sie do niczego nie nadawał (szkody górnicze czy coś)

Post Napisane: 1 sty 2010, o 11:52 
Administrator

pinus napisał(a):
Chyba jeszcze cos z tego budynku by wyszło. Widąć ze nie jest w az tak tragicznym stanie. No ale lepiej wyburzyć stary szpital (na Pogoni) i postawić tam budynek uczelni. A tu takie cos sie marnuje.
Zawsze mnie ten budynek denerwował - przez tyle lat władze nic nie zrobiły. Czyżby teren sie do niczego nie nadawał (szkody górnicze czy coś)

Najpierw akademii skończyły się pieniądze, potem zmieniły się plany władz - z tego, co kojarzę, od dłuższego czasu trwają przepychanki władze miasta - ŚUM, zapewne chodzi jak zwykle o pieniądze, czyli uczelnia chce oddać teren z budynkiem, ale żąda pieniędzy, jakich miasto nie chce/nie jest w stanie dać. Dokończenie tego budynku w tej chwili może nie być w cale takie tanie, problemem może być choćby to, że kiedy był projektowany nikt nie zwracał uwagi na takie drobiazgi jak termooszczędność.

Zaś co do starego szpitala na Pogoni - ta sprawa dotyczyła innej uczelni, więc zupełnie nie widzę szans na zakończone powodzeniem rozmowy trójstronne :(

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 1 sty 2010, o 11:59 
Bratnia dusza

Imię: Piotr
Właśnie wszystko to chore prawo-wg.mnie w mieście a w szczególności centrum nie powinno być żadnych budowli które straszą. Dla mnie temat byłby prosty teren farmacji - to albo niech skończą ten budynek albo niech wyburzą i jakoś zagospodarują teren. Ale niestety prawo nie jest tak piękne i pozostają przepychanki.

A jeszcze dodam ze jest coś takiego jak podatki od gruntu od budowli etc. I chyba coś mi sie wierzyć nie chce ze przez tyle lat farmacja tak za wszystko płaciła (ale moze uczelnie sa zwolnione od podatków)

Post Napisane: 8 sty 2010, o 22:46 

Moje okolice,ile razy próbowałem się dostać na wyższe konygnacje tyle razy mnie przegonili psami ina tm sie moje wyprawy skończyły

Post Napisane: 8 sty 2010, o 22:47 
Administrator

Ano właśnie, przydałoby się spróbować znów wejść - może tym razem z wysokoprocentowymi argumentami?

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 8 sty 2010, o 22:50 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Bardzo chętnie wybiorę się tam ponownie. A choćby dla wrzeszczącego dziadka- niezapomniane przeżycie, prawda Leszek? :mrgreen:

Post Napisane: 8 sty 2010, o 22:57 
Administrator

Oj tak, do dziś go wspominam :rotfl3:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 4 kwi 2010, o 18:39 

News z ostatniej chwili wszystko działo się ok godziny 18.30 zanim doszedłem na miejsce to ktoś juz wezwał straż bo po chwili pojawiły sie dwie jednostki, paliło się coś co było kiedyś strażnicą przy bramie głównej.

Zaczeło sie raczej od traw podpalonych przed ogrodzeniem.
Był też nasz ulubiony dziadek stróż, teraz już wiem że on jest z agencji ochrony Konsalnet.

[...]
A tu za bramą obok strażaka nasz ulubieniec, k..wy, ch..e było z daleka słychać :mrgreen:

Ostatnio edytowano 30 wrz 2017, o 11:45 przez le_szek, łącznie edytowano 2 razy
Wycięte niedziałające zdjęcia

Post Napisane: 5 kwi 2010, o 12:28 

Imię: marcin
Hej.

Nowy jestem na tym forum, wiec dzień dobry wszystkim.

Budynek z wątku interesował mnie od dawna. Zwłaszcza ta konstrukcja na szczycie. Podejrzewałem
że to miejsce na układy klimatyzacyjne. Obstawiałem dwie wersje: albo centrum technik
obliczeniowych ( Odra albo coś w ten deseń) albo szpital. W sumie wyszło że bliżej szpitala.

Kilka razy byłem w okolicy ale do środka nie wchodziłem. Generalnie od lat dostęp do budynku
nie był problemem. Od strony rzeki praktycznie ogrodzenie nie istnieje , przez teren obiektu są
wydeptane ścieżki którymi tambylcy skracają drogę. Od południowej strony jest nawet miejsce
gdzie naznoszono starych kanap, drewna i jest wygodne miejsce do spożywania na świeżym
powietrzu.
Dostęp do piwnic - wygodny i to z wielu stron. Byłem tam wczoraj koło 17.00-17.20 i widziałem
że sporo dzieciaków gania po obiekcie. Zarówno po terenie jak i po samym budynku. Chyba
ochroniarz dał sobie spokój bo nie dawał rady ich wszystkich przegonić.
Duże zdziwienie- info o pożarze. Budę koło bramy widziałem ale wyglądała na nieużywaną.
Dozorcy nie widziałem choć doszedłem do samej bramy.

Post Napisane: 5 kwi 2010, o 12:32 
Administrator

Witaj :)

No to trzeba się tam będzie wybrać, skoro złagodzili rygor :lol:

Nadbudówka mogła też mieścić maszynownię wind.

FAREN - świetna relacja :thumright:
No i miło słyszeć, że ochroniarz cały i w dobrej formie :)

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 5 kwi 2010, o 12:38 

Imię: R.
Jak 19 marca br. się pojawiłem od strony rzeki to pojawił się dziad z dwoma wielkimi psiskami więc podziękowałem za wizytę...
Dziwne że w 2 tygodnie złagodzili rygor.
Dzieciaki to tam latały wtedy ale wokół ogrodzenia także nie wiem co to za dziwne zwyczaje teraz się tam stosuje.

Post Napisane: 5 kwi 2010, o 15:17 

Trzeba w najblizszym czasie sprobować zaatakować ten budynek on mnie nęci od momentu kiedy sie tylko sprowadziłem w te rejony to będzie juz moje 3 podejście :jump2: mam nadzieje że do 3 razy sztuka i sie uda tym razem zajść dalej.

Post Napisane: 7 kwi 2010, o 09:24 

Imię: Michał
dzisiaj tam wchodze ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie

No nie udało sie bo od razu wyskoczył ochroniarz.:D

Post Napisane: 18 maja 2010, o 17:21 

Imię: Łukasz
Na terenie Farmacji kręcą się 3 sporej wielkości psy. Po niedawnym pożarze nie siedzą już tylko przy bramie ale można je spotkać nawet za budynkiem.

Nie wiem jak to wygląda teraz, ale stróż patroluje od czasu do czasu teren i pomieszczenia razem z psem. Z tego co wiem to kolega FAREN spotkał tego pana a ten od razu poszczuł go psem.
Planuję w najbliższym czasie się tam wybrać, wejść do budynku od tylnej strony. Nie wiem tylko co będzie jak spotkam te psy na wyższych partiach budynku. Ucieczka to chyba nie najlepszy pomysł.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 21 cze 2011, o 23:23 

Imię: Mateusz
1 próba wejścia:

Minął rok od kiedy zamieszczono ostatnie zdjęcia, więc sam z ciekawości wybrałem się i obejrzałem pierwszy raz w życiu ten budynek.
Rozmawiałem również z ochroniarzem który wtedy urzędował, ale niewiele się dowiedziałem.
Jedynie niemiłym tonem że "nie ma możliwości wejścia i że teren jest monitorowany".
Ochroniarz miał słusznej wielkości brzuszek i dość grubą, drewnianą pałkę w ręku.
Na terenie obiektu, z ochroną współpracują 3 średniej wielości psy.
Mało zdjęć z powodu odmowy wejścia.

Galeria:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2 próba wejścia:

Druga próba wejścia na Wydział Farmacji zakończyła się częściowym sukcesem.
Tym razem był inny, przemiły ochroniarz, ale nie pozwolił wejść na obiekt.
Powiedział jedynie którędy ludzie skracają sobie drogę i że tam też można zrobić kilka zdjęć. To też uczyniliśmy.
Dowiedziałem się że jest ich tam trzech, ale planowane jest zatrudnienie czwartej osoby ze względu na złomiarzy, którzy zbyt często "przychodzą do pracy".
Miły pan udzielił również informacji o której godzinie są zmiany (6.00 i 18.00) i że psy nie gryzą, a jedynie ostrzegają i wypraszają zwiedzających.
Zdjęć troszkę mało, bo ktoś skradał się za nami, a szkoda by było stracić aparat, biorąc pod uwagę że okolica niezbyt ciekawa...

Galeria:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie » Nieprzemysłowe - Sosnowiec