Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 22 lis 2012, o 20:45 

Posterunek odgałęźny Borki znajduje się na pograniczu Katowic i Sosnowca, leży przy dawnej Magistrali Północnej PMP-PW a dokładnie jej odcinkach Jęzor Centralny - Roździeń (dalej do łącznika ze stacją Katowice Dąbrówka Mała) oraz Borki - Michałkowice (dalej do Piekary Śląskie Szrlej)

Do początków lat 90-tych przy posterunku zlokalizowany był też przystanek służbowy PMP-PW, nie zachował się żaden ślad po peronie. Obecnie można tu spotkać pociągi DB Schenker Rail Polska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 5 mar 2013, o 06:27 

Imię: Kuba
Jako, że mieszkałem w tych okolicach w latach 90-tych to pamiętam ten mini-peron. Od czasu do czasu podjeżdżała tam lokomotywa z jednym wagonem i wysiadali z niego okoliczni mieszkańcy -- domniemywam, że to taki "przewóz pracowników" był. Ponadto naprzeciwko tego posterunku (po drugiej stronie torów) znajdowały się jakieś budynki techniczne (dokładnie dwa). Od czasu do czasu podjeżdżała tam - pod te budynki lokomotywa spalinowa - z tego co pamiętam to taki model - SM31.

Post Napisane: 10 cze 2013, o 12:40 

Imię: Iwo
Borki od kilku dni nie są już posterunkiem odgałęźnym.. DB Infra Silesia raczyła rozebrać łącznicę od Dąbrówki Małej do Borków. Patrzeć tylko, jak rozbiorą cała magistralę na której ruchu już nie ma...

Post Napisane: 24 cze 2013, o 15:07 

Posterunek definitywnie zakończył swoją działalność. Semafory są już wygaszone, część urządzeń wywieziona. Szanse na wznowienie ruchu zmalały chyba do zera, przetarg na "Witczaka" wygrało konsorcjum KP Kotlarnia & PKP Cargo Serwice...

Post Napisane: 4 lip 2013, o 13:46 

Na dzień dzisiejszy mamy koniec magistrali piaskowej definitywny. Rozpoczęto fizyczną likwidację od Si w kierunku Borków. Prace postępują bardzo szybko....

Post Napisane: 4 lip 2013, o 15:15 
Administrator

Imię: Leszek
Fotki, gdzie fotki ??
:mrgreen:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 4 lip 2013, o 20:02 

W przyszłym tygodniu mam nadzieje znaleźć chwile wolnego czasu żeby przejechać zobaczyć i coś obfotografować. Dobrze że się rok temu zebrałem żeby przejść jeszcze wtedy czynny odcinek Jęzor - Borki. Chociaż zdjęcia pozostaną.

Post Napisane: 10 lip 2013, o 22:56 

Dzisiaj ekipa z koparką szalała koło stawików na pograniczu Śląska i Zagłębia, dotarli aż do wiaduktu na którym mamy drogę Katowice - Sosnowiec ( ul. Sosnowiecka ). Dalej mają niezłe bagno, torowisko jest zalane wodą, ale jak domniemam nie będzie to przeszkodą w jego unicestwieniu....

Post Napisane: 14 lip 2013, o 22:36 
SAM Urbex

Imię: Maciek
Byłem przy posterunku 3 lipca, i już tam się wzięli za rozbiórkę torów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Koleje i wszystko co z nimi związane » Koleje - Śląskie » Koleje - Katowice