Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Różności » Kto pyta nie błądzi

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 31 maja 2020, o 20:02 

Imię: Marianna
Dzień dobry, poszukuję rodziny oraz znajomych Józefa Rumana. Podaję czego się do teraz dowiedziałam: Informacja dotycząca byłych więźniów byłych więźniów obozu koncentracyjnego Sachsenhausen Podczas pobytu w obozie Sachsenhausen: Nr więźnia: 025158 blok więzienny: 45 Meldunek/ Informacja : Transport w dniu 28.08.1940r Wpis: Odesłany do: Dachau Informacje dotyczące źródła: lista transportowa; instrukcje (obóz koncentracyjny Sachsenhausen) Pochodne oryginału: I. T. S. Arolsen Kl Sachsenhausen / 2,Bl. o. z. Sygnatura w archiwum Sachsenhausen D1 B / 2 , Bl. 033 Sygnatura drugiego źródła archiwów Sachsenhausen R 214 / M 56 , Bl. 014 W odpowiedzi na Pani zapytanie w sprawie Józefa Ruman powiadamiam co następuje: Prawie wszystkie akta komendantury obozu koncentracyjnego Sachsenhausen włączając kartoteki więźniów oraz wszystkie akta więźniów zostały przez SS wiosną 1945 roku jeszcze przed uwolnieniem / wydaleniem obozów koncentracyjnych zniszczone. Nieliczne niekompletne zachowane akta znajdują się w rożnych archiwach, w dużej części w archiwach rosyjskich. W bazie danych znaleziono dwa wpisy dotyczące Józefa Ruman: Mianowicie: 30.05.1940 rok, został on zarejestrowany pod nr 25158 w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen. 28.08.1940r został odtransportowany do obozu koncentracyjnego w Dachau. Wszystkie znane mi informacje dotyczące Pana Józefa Ruman zawarłam w niniejszym piśmie. Dalszych informacji nie posiadamy. Mogę pisemnie polecić, skierowanie się z prośbą o dostarczenie informacji w Internationalen Suchdienst, GroBe Alle 5 – 9 in 34454 Arolsen – jest to centrala zajmująca się wewnętrznymi oraz zagranicznymi dokumentami dotyczącymi więźniów koncentracyjnych. Data:Środa, 28 Listopada 2007 12:23 Od:Archiwum Kurii w Krakowie Józef Ruman Dopiero w ostatnim czasie mogliśmy dotrzeć do kopii ksiąg metrykalnych w naszym archiwum, które z powodu remontu zostały spakowane; obecnie w miarę postępu prac porządkowych są rozpakowywane, stąd mogłem dotrzeć do aktu chrztu Józefa Rumana. Pani przodek urodził się w parafii Gruszów (zapisany jest na karcie miejscowości Podlubomierz - wchodzącej w skład parafii w Gruszowie, pod numerem 3) 1 II 1880 r. w domu nr 13, ochrzczony został w kościele w Gruszowie 2 II 1880 r. przez proboszcza ks. Józefa Karcza. Józef był illegitime, matką jego była Marianna córka Jakuba Rumana (zagrodnika) i Marianny z d. Kuśmierz. Rodzicami chrzestnymi: Józef Matras i Regina Kuśmierz. Urodził się 02.02.1880 r. Lub 11.03.1880 r., według innych źródeł pradziadek ur. się 02.02.1888 r. w Żerosławicach (Żerosławice – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, w gminie Raciechowice. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krakowskiego). Jeżeli ktoś wie cokolwiek na temat mojego Pradziadka proszę o kontakt.Dziękuję

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Różności » Kto pyta nie błądzi