Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 30 lis 2010, o 09:42 
Przyjaciel

Imię: paulina
Szcziołkino- ponoc jedno z najmlodszych krymskich miast.. powstalo w 1978 roku na
srodku stepu jako osiedle przy budujacej się wielkiej elektrowni
atomowej.. a potem niedlugo pierdyknął czarnobyl, ludzie na krymie
zaczeli się buntowac przeciw elektrowniom atomowym i budowa nigdy nie
zostala skonczona.. a miasto zostalo.. i ruiny elektrowni...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najwieksze wrazenie robia na mnie stosy ogromnych zardzewialych rur

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodano: Wto Lis 09, 2010 6:27 pm
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Ostatnio edytowano 13 maja 2018, o 17:42 przez le_szek, łącznie edytowano 2 razy
Wycięte niedziałające zdjęcia

Post Napisane: 30 lis 2010, o 16:46 

Imię: Robert
Teraz czekam na relacje z Czarnobyla :)

Post Napisane: 30 lis 2010, o 17:41 
Przyjaciel

RoboCop napisał(a):
Teraz czekam na relacje z Czarnobyla :)

tam chyba sobie daruje... promieniowania sie boje.. no i komercha tam juz mocno wkroczyla..

nastawiam sie raczej na to... moze kiedys sie uda..
http://urban3p.ru/object222/

Post Napisane: 1 gru 2010, o 18:37 
Stalker

Imię: Klamra
buba napisał(a):
promieniowania sie boje.. no i komercha tam juz mocno wkroczyla..

Nie bój się. Byłem tam i nic złego się nie dzieje. Obrzydliwą komerę też da się ominąć. Wystarczy odpowiedni okres mała grupa, nas było 7 osób (można nawet dójkami chodzić, kwestia kasy)

Może już odwiedziłaś temat :)

viewtopic.php?f=38&t=3338&p=15929&hilit=prype%C4%87#p15929

Post Napisane: 1 gru 2010, o 21:18 
Przyjaciel

Yossarian napisał(a):

jasne ze czytalam! :rotfl3:

Yossarian napisał(a):
Obrzydliwą komerę też da się ominąć. Wystarczy odpowiedni okres mała grupa, nas było 7 osób (można nawet dójkami chodzić, kwestia kasy)

no chyba nie bardzo... te aparaty w rządku i zoo z pozycji małpy ;)

Yossarian napisał(a):
Nie bój się. Byłem tam i nic złego się nie dzieje.

mnie moze nic sie nie stanie.... choc nikt nie wie jak akurat jego organizm zareaguje na promieniowanie...
ale nie chce miec potem dzieci z trzema rączkami ;)

Post Napisane: 10 gru 2013, o 01:28 

Imię: Grzegorz
Crimean Atomic Energy Station Elektrownia znajduje się nieopodal miejscowosci Szczołkino (Shcholkine) na płw. Kazantyp na Krymie. Budowa elektrowni rozpoczęła sie w 1976 roku a zarzucona ją w drugiej połowie lat 80tych. Obiekt został praktycznie ukończony, niewiele brakowało by elektrownia ruszyła, niestety spotkał ja marny los. Teren elektrowni jest dość rozległy i obejmuje szereg niewielkich budynków socjalnych, gospodarczych i hal technicznych (częściowo już wyburzonych, tych zachowanych nie miałem czasu zwiedzić) oraz wysoki budynek reaktora widoczny juz z daleka. W sąsiedztwie reaktora znajdują się jeszcze resztki dużego budynku, w którym zapewne miały mieścić się turbiny i generatory. Na SE od elektrowni znajduję się też duży (8 x 3 km), częściowo sztuczny zbiornik wodny, który mial m.in. zastąpić kominy chłodni. Aktualnie po terenie można swobodnie się poruszać pieszo jak i samochodem (brak szlabanów czy ciecia). Przy samym reaktorze mieszkają natomiast złomiarze - lokalna mafia, która powoli rozkłada na czynniki pierwsze zabudowania elektrowni, korzystając z ogromnego dźwigu, zapewne też kradnąc prąd. Wokół reaktora bez problemu można przejść, natomiast do środka można wejść za opłatą (w roku 2010 złomiarze zażyczyli sobie równowartość ok 20zł od głowy za 50 minutowa wycieczkę po reaktorze, rok temu znajomy wspominał też o 2 cyfrowej liczbie, tyle że w euro). My z braku czasu utargowaliśmy się na 20zł - za wejście kilkunasto-osobowej grupy w jeden korytarz reaktora). Warto jeszcze wspomnieć o miejscowości Szczolkino - została ona postawiona całkowicie od zera w połowie lat 70tych, jako dom dla budowniczych a potem pracowników elektrowni. W dużej mierze miasto zajmują standardowe blokowiska z wielkiej płyty - cześć bloków nie została ukończona, a część jest wykupiona za grosze przez ukrainców i rosjan jako miejsce noclegowe na wakacje. Same miasto jest dość zapuszczone - podwórka przypominaja trochę te z Prypeci, jedynie w centrum i nad samym wybrzeżem wygląda to troche lepiej, są sklepy, stragany i toczy sie życie jak w nadmorskiej turystycznej miejscowości - ale na ukrainskim poziomie ;) . Ciekawie też wygląda kontrast zaniedbanego, szarego blokowiska z błekitem oddalonego o 100-200m Morza Azowskiego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 25 gru 2013, o 11:22 

Imię: Płomień
Miejsce zacne. Wydaje mi się, że foty gdzieś już widziałem.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty przemysłowe » Zagraniczne obiekty przemysłowe » Obiekty przemysłowe - Ukraina