Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 30 cze 2011, o 20:31 

Imię: Łukasz
Widać na tych ostatnich fotografiach postępującą degradację budynku. I jeżeli nic się nie zmieni to ten budynek wkrótce będzie się nadawał tylko do wyburzenia. W końcu ochrona się zwinie, złomiarze dokończą dzieła. Przyznam szczerze, że nigdy nie wiedziałem tam więcej niż 1 pracownika ochrony. Czyżby reszta była pochowana na piętrach ?

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 lip 2011, o 22:45 

Imię: Mateusz
Jeden siedzi w budzie z ostatniego zdjęcia z 14.06. Tylko wiadomo że nie zamieszkał tam, a ma swoich zmienników ;)

Post Napisane: 19 lip 2011, o 20:11 

Od strony Przemszy elewacji już praktycznie nie ma, widać że złomiarze ostro wzieli sie do roboty.

Ostatnio edytowano 30 wrz 2017, o 11:46 przez le_szek, łącznie edytowano 1 raz
Wycięte niedziałające zdjęcia

Post Napisane: 26 lip 2011, o 21:20 
SAM Urbex

Imię: Maciek
Co za ruina... przypomina to zniszczeniem teraz sortownię z kopalni Kleofas. A są tam jacyś ochroniarze na wyższych piętrach?

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: 29 lip 2011, o 18:52 

Imię: Płomień
Raczej wątpię żeby im się chciało tam dreptać, sru przez płot i na górę :D

Post Napisane: 30 lip 2011, o 09:47 

Poprawka żadnego płotu już nie ma, kawałek siatki jest tylko w okolicach baraku ochrony reszta już od dawna na złomie :lol:

Post Napisane: 2 sie 2011, o 07:55 

Dobra, na kiedy się tam zgadujemy większą grupą osób?
Chodzi mi oczywiście na wejście do środka.

Post Napisane: 2 sie 2011, o 08:23 

Imię: Karol
a kolega był kiedyś na eksploracji obiektu z ochrona?
może najpierw sam niech się wybierze i zobaczy jak to jest a potem zwołuje ekipe

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 10 sie 2011, o 23:05 

Kolego, ochrona oficjalnej zgody nie daje, a jedynie mówi słowa, których sens pozwala na wejście.
Szczerze mówiąc samemu to nie za bardzo z powodu mojej postury -chudzielec, ale 2-3 bym się wybrał.

Post Napisane: 13 gru 2011, o 14:33 
Przyjaciel

Imię: paulina
w latach 2001-2006 codziennie ogladalam ten budynek maszerujac na zajecia... 3 razy probowalam wejsc ale albo psy albo kilku ochroniarzy mnie stamtad przepedzalo...

chetnie bym sie kiedys tam wybrala, jakby sie jaka grupka uzbierala

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 20 kwi 2012, o 19:47 

Imię: Piotr
Wczoraj z ciekawości, też wybrałem się tam, żeby zbadać wnętrze straszydła. Postanowiłem obejść budynek żeby bardziej zorientować się w terenie ale kiedy tylko zza rogu zobaczyłem jakieś "budki" i samochód, jakby ze środka dobiegło szczekanie. Z budynku wybiegły dwa psy, a zarzucając rower na ramię, kontem oka zobaczyłem brzuchatego pana średniego wzrostu. Po chwili jednak, psy przestały mnie gonić. Mam zamiar tam wrócić...
No i nocą też jest strzeżony, tak? Chociaaż wyprawa nocą to dość głupi pomysł. I czy ten monitoring, to prawda, czy blef?

Post Napisane: 20 kwi 2012, o 21:26 

Monitoring to blef - jakoś robiłem podchody i nikt z niczym nie wybiegł na mnie.
A na brzuchatego pana uważaj...
Opisałem go kilka postów wyżej. Lubi nosić przy sobie drewnianą pałkę i kulturą osobistą również nie grzeszy.

Post Napisane: 23 kwi 2012, o 22:04 

Monitoringu nie ma, jak atakowałem weszliśmy na hol (zaraz obok dwóch auli, które idać patrząc na bok budynku) pojawiał się psina, poszczekała, my się kulturalnie zwinęliśmy przez piwnice. Myślę, że atakując piwnicami da się spokojnie ogarnąć, klatka schodową 2 piętra wyżej i spokój.

Post Napisane: 20 sie 2012, o 15:08 
Dziki Gon

Pochwały: 1
Imię: Dawid
Cytuj:
20.08.2012 08:14
Upiorny wieżowiec kilkadziesiąt lat straszy w Sosnowcu

W centrum Sosnowca, przy ul. Ostrogórskiej, od wielu lat straszy 14-piętrowa ruina. Wygląda na to, że w sprawie jej przyszłości coś wreszcie "drgnęło".
Niedoszły wydział farmaceutyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zaczęto wznosić jeszcze w latach 70., by po prawie ćwierć wieku w 1993 roku zakończyć budowę w surowym stanie. Od tej pory wysoka sylweta gmachu góruje niewykorzystana nad centrum miasta i szokuje obserwatorów połową wytłuczonych okien oraz niecodziennymi odgłosami.
- Najgorzej, gdy wieje wiatr. Luźne szyby i płyty elewacji stukają wtedy donośnie, dlatego już jako dziecko słyszałam, że w tym wieżowcu straszy. Teraz modlimy się tylko, żeby żadna z płyt się nie oberwała, bo pofrunie i będzie groźnie! - mówi Dorota (19 lat), która rosła w kamienicy przy ul. Ostrogórskiej w cieniu rudery.
Wyobraźnię spacerowiczów na nieużytkach nad rzeką rozpalają dwie podziemne kondygnacje gmaszyska ale najwięcej wycieczek z wszystkich okolic Sosnowca przyciągały jeszcze kilka lat temu miedziane instalacje wewnątrz pustostanu i blachy płyt, którymi zdążono obłożyć elewację. - Ciągnęły tu całe grupy złodziei złomu, szabrowali i wywozili łup na wózkach. Rodzice zabraniali nam wtedy wychodzić na podwórko, żeby nie spotkać złomiarzy na ścieżce - wspominają nastolatki z pobliskich domów.
Jakiś czas temu na dachu, w najwyższym punkcie w okolicy, wyrosły przekaźniki telefonii komórkowej i odtąd uczelnia płaci za ochronę budynku.
- To ciężki posterunek, na szczęście mamy czujki, które sygnalizują każde naruszenie strefy - wyznaje ochroniarz z firmy Konsalnet, który ma barak od frontu i razem z kolegą na zmianie musi upilnować wieżowca z przyległościami.
Gmach jest wysoki na 61 metrów, a korytarze i sale wykładowe każdej z kondygnacji ciągną się przez 40 metrów wszerz i 15 metrów wgłąb wieżowca.
- Budynek przyjeżdżali oglądać delegacje z Niemiec i Francji, mieli kupować, ale jakoś nic nie wyszło. Pewnie trzeba go będzie wysadzić w powietrze, bo deszcze dawno już przesączyły betonową konstrukcję i remont nikomu się nie opłaci - komentują mieszkańcy przy ul. Ostrogórskiej w bezpośrednim sąsiedztwie drapacza.
Jednak to nie korozja, lecz wieloletni bałagan w papierach są rzeczywistą przeszkodą dla inwestorów, którzy od lat interesują się atrakcyjną nieruchomością w Sosnowcu. Gdy w PRL władze oddały kilka hektarów nad Przemszą państwowej uczelni na nowy gmach dydaktyczny, nikt nie zawracał sobie głowy księgami wieczystymi. Teraz okazuje się, że nieruchomość leży na wielu działkach, z których część należy do Skarbu Państwa, część do gminy a na części uwłaszczyła się już uczelnia.
- Od kilku lat Sosnowiec toczy mozolne rozmowy z władzami uniwersytetu medycznego, żeby uporządkować własność gruntów. W lutym zaproponowaliśmy, że wymienimy dwie miejskie działki pod wieżowcem na inne, ale w ostatniej chwili uczelnia zakwestionowała przygotowane porozumienie - dziwi się Arkadiusz Chęciński, wiceprezydent Sosnowca. Bulwersuje go, że publiczny majątek Skarbu Państwa niszczeje już tak długo. - Przecież utrzymanie tej rudery przez trzydzieści lat sporo podatników kosztuje! A jest to jeden z najatrakcyjniejszych terenów dla inwestorów w Sosnowcu - ocenia Chęciński.
Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego tłumaczą, że także bardzo chciałyby pozbyć się pustostanu i mają nawet potencjalnego nabywcę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że miejska propozycja zaskoczyła uczelnię. - Obejmowała działki, których stanu wcześniej nie zdążyliśmy zbadać, w problematycznej lokalizacji - usłyszeliśmy wczoraj w SUM. Teraz uniwersytet zaproponuje Sosnowcowi, że wykupi od miasta działki potrzebne do zbycia wieżowca, o ile gmina przystanie na transakcję w trybie bez przetargu. Wówczas po kilkudziesięciu latach urzędniczej mitręgi, upiorna ruina zakończy niechlubny żywot w pejzażu Sosnowca.

http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... nowcu.html

Post Napisane: 31 sie 2012, o 09:45 

Cytuj:
To już pewne. Po 20 latach sta­gna­cji, roz­sy­pu­jący się budy­nek przy Ostro­gór­skiej, zosta­nie sprze­dany i to w naj­bliż­szym cza­sie. Sosno­wiec doga­dał się ze Śląskim Uni­wer­sy­te­tem Medycznym.

Oka­zały wie­lo­pię­trowy i wyjąt­kowo nowo­cze­sny, jak na swoje czasy, budy­nek miał być sztan­da­rową inwe­sty­cją Śląskiego Uni­wer­sy­tetu Medycz­nego w Kato­wi­cach. To wła­śnie w nim miały zna­leźć się klu­czowe wydziały i wła­dze uczelni. Prace roz­po­częły się pod koniec lat 80-tych. W 1993 roku z braku odpo­wied­niej ilo­ści środ­ków prace zostały wstrzy­mane. Pla­no­wano dokoń­czyć inwe­sty­cję, jed­nak przez kolejne lata nic się nie zmie­niło. Pozo­stał pro­blem. Gigan­tyczny budy­nek i nie­ure­gu­lo­wana sytu­acja grun­towa. Budy­nek należy do Śląskiego Uni­wer­sy­tetu Medycz­nego, jed­nak część grun­tów, na któ­rym się znaj­duje, nale­żała do gminy. Uczel­nia i urząd nie mogły dojść do poro­zu­mie­nia w kwe­stii ich osta­tecz­nej sprze­daży. Do sprawy wra­cano prak­tycz­nie co rok. Zarówno wła­dze uni­wer­sy­tetu, jak i wło­da­rze prze­ko­ny­wali, że pro­blem chcą roz­wią­zać i że takie „coś” nie może stra­szyć, szcze­gól­nie że znaj­duje się prak­tycz­nie w cen­trum mia­sta. W ubie­głym roku poja­wiła się kolejna kwe­stia – wan­dale. Suk­ce­sywne roz­kra­da­nie obiektu, a w szcze­gól­no­ści kon­struk­cji nośnej ze stali, mogło dopro­wa­dzić do katastrofy.

- Nasza uczel­nia zatrud­nia firmę zewnętrzną, która zapew­nia ochronę nie­ru­cho­mo­ści, jed­nak z uwagi na roz­le­gły teren mają miej­sce nasi­la­jące się akty dewa­sta­cji i kra­dzieży. Każ­do­ra­zowo zgła­szane są do orga­nów ściga­nia i pro­wa­dzone są w tych spra­wach postę­po­wa­nia – tłu­ma­czył w ubie­głym roku Kry­stian Dudek, peł­niący funk­cję rzecz­nik SUM.

Wyda­wało się, że sprawa jest prze­grana, a spór pozo­sta­nie nie­roz­wią­zany. Tym­cza­sem począ­tek tygo­dnia przy­niósł nie­ocze­ki­wany obrót sprawy. Pod­czas ponie­dział­ko­wej komi­sji roz­woju mia­sta i ochrony środo­wi­ska Rady Miej­skiej w Sosnowcu ponow­nie poja­wił się temat biu­rowca przy Ostro­gór­skiej. W spo­tka­niu udział wzięła pro­rek­tor Śląskiego Uni­wer­sy­tetu Medycz­nego, prof. Kry­styna Olczyk, która potwier­dziła, że uczel­nia jest gotowa doga­dać się z magistratem.

– To rewe­la­cyjna wia­do­mość. Naresz­cie uda się ten pro­blem roz­wią­zać. Działki będące wła­sno­ścią gminy zostaną sprze­dane Śląskiemu Uni­wer­sy­te­towi Medycz­nemu w Kato­wi­cach i doko­nane zostaną odpo­wied­nie wpisy do ksiąg wie­czy­stych. To osta­tecz­nie roz­wiąże kwe­stię wła­sno­ści i pozwoli uczelni na dokoń­cze­nie remontu lub sprze­daż nie­ru­cho­mo­ści. W ubie­głym tygo­dniu roz­ma­wia­łem z inwe­sto­rem, który byłby gotów kupić budy­nek. To byłoby naj­lep­sze roz­wią­za­nie – mówi Tomasz Nie­dziela, radny z Sosnowca, czło­nek komi­sji rozwoju.

Prze­ka­za­nie grun­tów nastą­pić ma w ciągu naj­bliż­szego mie­siąca. Praw­do­po­dob­nie uczel­nia sprzeda budy­nek w prze­targu. Ten może odbyć się jesz­cze w tym roku. Pozy­skane w ten spo­sób środki prze­zna­czone będą na roz­wój Wydziału Far­ma­cji znaj­du­ją­cego się rów­nież w Sosnowcu.

– To dosko­nała wia­do­mość. Po wielu latach w końcu uda się zmie­nić wygląd tego miej­sca. Bo teraz nie należy do naj­ład­niej­szych, a zależy nam na zmia­nie tego wize­runku. Ważne jest, by środki pozo­stały w Sosnowcu, ale z tego co wiem, tak wła­śnie się sta­nie – przy­znaje Arka­diusz Chę­ciń­ski, wice­pre­zy­dent Sosnowca.

Śląski Uni­wer­sy­tet Medyczny zgo­dził się na warunki zapro­po­no­wane przez mia­sto. Te jed­nak nie są znane, podob­nie jak kwota, za którą uczel­nia odkupi działki przy Ostro­gór­skiej od mia­sta. Warto pod­kre­ślić, że obec­nie uczel­nia sta­wia nacisk na roz­bu­dowę kam­pusu przy ulicy Jed­no­ści w Sosnowcu. W pla­nach jest też moder­ni­za­cja wydziału przy Jagiellońskiej.

Źródło: http://www.twojezaglebie.pl/sosnowiec/b ... od-mlotek/

Post Napisane: 13 gru 2012, o 22:39 

Wejść i pospacerować nie jest trudno. Co prawda po ciemku, ale jeżeli tylko nie wywija się latarką we wszystkie strony, da się to zrobić całkiem dyskretnie...
Największą, jak dla mnie atrakcją, byłby widok z wyższych pięter budynku, czy z dachu, jeżeli istniała by możliwość wejścia na takowy...
No, ale z rozczarowaniem stwierdzam, że schody na wyższe piętra są zamurowane... :x
Znalazłem dwie klatki schodowe. Jedna prowadząca tylko do kilku pierwszych pięter i druga do dalszych, zamurowana.
Istnieją może, jeszcze jakieś?

Post Napisane: 15 gru 2012, o 18:33 

Jest tam jeszcze ochraniacz? Klatka powinna być skoro btsy są na górze.

Post Napisane: 16 gru 2012, o 21:23 

...tak mi się wydaje. Chociaż nie jestem pewien. Tym bardziej, że przecież śnieg... że przecież zimno... i przeciągi w budynku. Przez to czujność stróża byłaby raczej "uśpiona"... kto wie, czy nie dosłownie.
No tak, klatka jest. Wejście przez piwnice, (jak zwał, tak zwał) ze dwa piętra w górę i schody się kończą. Trzeba szukać kolejnej, która prowadziła by wyżej... a ta z kolei jest zamurowana. Znalazłem jedną... Interesuje mnie jakaś alternatywna droga do góry.
Obecność anten właściwie zaprzecza istnieniu takowej. Przecież gdyby dało się do nich dobrać, już dawno zostały by rozebrane przez złomiarzy itp. Nie uważasz... ?

Post Napisane: 17 gru 2012, o 17:10 

Nie, ponieważ to są miliony monet i są one bardzo dobrze zabezpieczone. Nawet pracownicy mają generowane kody i określoną długość ich "żywotności" żeby otwierać kolejne wrota do nich. Kolejna sprawa to ich serwis.

Post Napisane: 17 gru 2012, o 18:41 

Oświeciłeś mnie... :mrgreen:
Znaczy, że musi dać się jakoś do nich dostać.
Pytanie tylko - jak?

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie » Nieprzemysłowe - Sosnowiec