Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 30 lis 2012, o 21:52 

Jeden hotel był przy ul. Szczakowskiej do niego właśnie doklejony jest SKOK, drugi hotel był na końcu parkingu za SKOKiem. W pierwszym bloku od skrzyżowania Grunwaldzka / Szczakowska były mieszkania rotacyjne.

Post Napisane: 1 gru 2012, o 10:59 

Mam pytanie, posiada ktoś zdjęcie maszyny wyciągowej Szybu Witold I? Wnioskując po ułożeniu lin jest to jakiś bęben, a nie tarcza.

Post Napisane: 4 gru 2012, o 22:13 

Imię: Wojtek
Czy orientuje się ktoś co SRK knuje na terenie Jana Kantego? Ostatatnio zburzono te zbiorniki, teraz zniknął napis "KOPALNIA JAN KANTY" z bramy, klatka schodowa na dach wieży Witolda II też nie wygląda wesoło...

Oby to nie było najgorsze..

Przy okazji, jakieś plany zagospodarowania działek po dawnym placu materiałowym: http://www.icepropertieseurope.com/wp-c ... n-jpg1.jpg

Post Napisane: 5 gru 2012, o 13:51 

Imię: Paweł
SRK w marcu ogłosiło przetarg na likwidację kilku obiektów budowlanych po Janie Kantym.
Tu jest bardziej szczegółowo napisane: http://srk.com.pl/archiw2012/tabela_SRK ... _6_12.html
plus jeszcze tu jeden budynek: http://srk.com.pl/archiw2012/tabela_SRK ... _4_12.html

Post Napisane: 5 gru 2012, o 15:16 

szczęśliwie o wieży Witolda II nie ma wzmianki, może tylko naprawiają te schody.

Na stronie bip wyczytałem smutną informację na temat wznowienia wydobycia:
Cytuj:
Prezydent Miasta Jaworzna zawiadamia strony postępowania,

że w ramach ponownie prowadzonego postępowania administracyjnego wszczętego na wniosek Pana Jacka Łukowskiego działającego z pełnomocnictwa Spółki Węglowej Jaworzno Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 21, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na uruchomieniu wydobycia węgla kamiennego planowanego do realizacji na terenie zlikwidowanej kopalni „Jan Kanty” dla przyznania koncesji dla kopalni „Jan Kanty 1” w Jaworznie pismem z 20 listopada 2012 r., znak: OŚ-ŚR.6220.12.2012 poinformował wnioskodawcę, że przebudowa i dostosowanie do potrzeb i funkcji służących udostępnianiu złoża pozostawionych po likwidacji KWK „Jan Kanty” S.A. byłych szybów Witold I i Witold II jest niezgodne z zapisem § 6 ust. 5 miejscowego 28 czerwca 2012 r. (Dz. Urz. Woj. Śl. z dnia 31.07.2012 poz. 3117), w którym ustalono zakaz lokalizacji szybu wydobywczego kopalni węgla kamiennego na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolami PU i P.

Nóż się w kieszeni otwiera!

Post Napisane: 6 gru 2012, o 15:04 

Imię: Patryk
kulejorz napisał(a):
Czy orientuje się ktoś co SRK knuje na terenie Jana Kantego? Ostatatnio zburzono te zbiorniki, teraz zniknął napis "KOPALNIA JAN KANTY" z bramy, klatka schodowa na dach wieży Witolda II też nie wygląda wesoło...

dziś specjalnie popatrzyłem się w stronę kopalni jak jechałem i faktycznie .. napisu na bramie już nie ma :( boję się że zniknięcie napisu początkuje coś niedobrego ...

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 6 gru 2012, o 19:38 

igor256 napisał(a):
kulejorz napisał(a):

dziś specjalnie popatrzyłem się w stronę kopalni jak jechałem i faktycznie .. napisu na bramie już nie ma :( boję się że zniknięcie napisu początkuje coś niedobrego ...

Brama byłej kopalni i teren za bramą nie należą już do Jana Kantego, a do pododdziału SRK d/s całkowitej likwidacji. Napis powinien zostać przeniesiony nad bramę która jest za tą bramą i faktycznie jest teraz bramą wjazdową na teren kopalni który obejmuje obecnie tereny # W-I i W-II a także budynek po byłej stacji ratownictwa górniczego gdzie znajdują się obecnie biura i łaźnia. Co do # W-II to nie jest takie proste żeby go wyburzyć. W szybie pracują obecnie wentylatory niezbędne do przewietrzania wyrobisk dołowych.

Post Napisane: 6 gru 2012, o 19:44 

Amigo napisał(a):
SRK w marcu ogłosiło przetarg na likwidację kilku obiektów budowlanych po Janie Kantym.
Tu jest bardziej szczegółowo napisane: http://srk.com.pl/archiw2012/tabela_SRK ... _6_12.html
plus jeszcze tu jeden budynek: http://srk.com.pl/archiw2012/tabela_SRK ... _4_12.html

Budynek byłej cechowni jeszcze podczas kiedy kopalnia wydobywała był w stanie dalece odbiegającym od doskonałości, patrząc na to że przez tyle lat był pustostanem moim zdaniem nadaje się tylko do rozbiórki.

Post Napisane: 7 gru 2012, o 21:29 
Bratnia dusza

Imię: Rob
Myśl o zlikwidowanym napisie mobilizuje mnie do wykonania makiety tego żelastwa :)
Dobrze, że chociaż szybów nie likwidują :|

Post Napisane: 8 gru 2012, o 14:56 

Kolega piotrz1981 wrzucał już tu zdjęcia lotnicze z terenu upadowej Jęzor VI ale były to głównie zdjęcia po likwidacji. Jako, że posiadam zdjęcia geoportalu z 2003 roku kiedy to stała jeszcze sortownia postanowiłem wrzucić :)
Obrazek
Widać jeszcze niezalesioną hałdę przy stacji Jęzor Centralny JCC i ślad po bocznicy na nią.

Post Napisane: 8 gru 2012, o 20:43 

Postanowiłem wrzucić dzisiejszy zachód słońca .. a w tle nasza Kochana kopalnia :)

Obrazek

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 9 gru 2012, o 13:18 

Tak dla przypomnienia wrzucę wam mój filmik prezentujący kopalnię kiedyś i dziś :) (film już był udostępniany, postanowiłem jeszcze raz go dać tak dla przypomnienia i cofnięcia się w czasie co do kopalni)

http://www.youtube.com/watch?v=yacr2s4L ... 2g&index=5

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 10 gru 2012, o 22:21 

postanowiłem zrobić drugą część Filmu pt. "KWK Jan Kanty Wczoraj i Dziś" jest ktoś chętny by mi pomóc ? chodzi mi o pomoc w uzbieraniu materiałów, typu zdjęcia jakieś unikatowe lub takie bardziej ciekawsze. jeżeli ktoś też posiada nakręcone filmy np telefonem komórkowym też bym był wdzięczny za udostępnienie :) ostatnio wiele się zmieniło wokół kopalni, może ktoś robił już zdjęcia itp. albo ma jakieś ciekawe zdjęcia jak pisałem wyżej.

Jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc co do materiałów to proszę je wysyłać na specjalny e-mail który zrobiłem na te potrzeby o to i on : kwk.jan.kanty.film@interia.pl

mam też pytania do : le_szek czy mógł bym użyć do filmu te zdjęcia do dodałeś kiedyś ? chodzi mi o te z wyburzania szybu i nie tylko :) i mam też pytanie do wszystkich co w ostatnim czasie dodawali archiwalne zdjęcia kopalni, czy mógł bym wykorzystać wasze zdjęcia także do filmu ?

To chyba tyle, liczę na pomoc z waszej strony :) Pozdrawiam

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 10 gru 2012, o 22:28 
Administrator

Imię: Leszek
Zdjęcia, które wrzucałem nie były zrobione przeze mnie - autor zgodził się na wstawienie ich na forum, zapewne nie będzie mieć nic przeciwko wykorzystaniu ich przez Ciebie - ale poczekaj proszę, aż upewnię się, że nie ma nic przeciwko. Dam znać, kiedy się czegoś dowiem.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 10 gru 2012, o 22:37 

le_szek napisał(a):
Zdjęcia, które wrzucałem nie były zrobione przeze mnie - autor zgodził się na wstawienie ich na forum, zapewne nie będzie mieć nic przeciwko wykorzystaniu ich przez Ciebie - ale poczekaj proszę, aż upewnię się, że nie ma nic przeciwko. Dam znać, kiedy się czegoś dowiem.

okey :) na razie zbieram materiały więc poczekam cierpliwie :) mam czas więc .. :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 12 gru 2012, o 19:55 

Leszek to jak mogę ? ; D

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 12 gru 2012, o 20:32 
Administrator

Imię: Leszek
Na razie nic nie wiem, cierpliwości :)

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 15 gru 2012, o 13:38 
Bratnia dusza

Imię: Rob
igor256 napisał(a):
postanowiłem zrobić drugą część Filmu pt. "KWK Jan Kanty Wczoraj i Dziś" jest ktoś chętny by mi pomóc ?

Zdjęcie makiety szybu przyda się ?? Co prawda nie jest dokończona, ale główne zarysy są.

Post Napisane: 15 gru 2012, o 14:13 

neptun505z napisał(a):
Zdjęcie makiety szybu przyda się ?? Co prawda nie jest dokończona, ale główne zarysy są.

hymm... przykro mi ale raczej nie, w filmiku chcę dać tylko i wyłącznie zdjęcia kopalni. A makieta niestety jak dla mnie by nie pasowała. Ale jeżeli masz archiwalne zdjęcia kopalni to bardzo bym prosił o nie :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 15 gru 2012, o 20:06 

Obrazek

Wstawiam dzisiejsze zdjęcie pomnika ku czci ofiar katastrofy w wyniku której zalani zostali górnicy pracujący w upadowej Danuta. Upadowa udostępniała pokład 302 a zatopienie było najprawdopodobniej skutkiem wyłączenia pomp pracujących w pokładzie 301.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli