Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie » Kopalnie węgla kamiennego
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 12 lut 2011, o 16:13 
Offline
Bratnia dusza
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2010, o 19:40
Posty: 1371
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Imię: Rob
Ostatnio się dowiedziałem, że w JSW zostały połączone w jeden zakład kopalnie takie jak: "Zofiówka" oraz "Borynia" Aktualna nazwa zakładu: KWK "Borynia - Zofiówka"

Cytuj:
Od 1 stycznia 2011 r. decyzją Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. kopalnia Borynia i Zofiówka działają jako jeden podmiot o nazwie KWK Borynia-Zofiówka. Połączenie tych dwóch kopalń jest pierwszym etapem utworzenia kopalni zespolonej. W przyszłości do KWK Borynia – Zofiówka zostanie przyłączona kopalnia Jas-Mos.


Źródło: http://www.jsw.pl/borynia-zofiowka/

_________________
Śląski przemysł i polska kolej, a także to co po tym pozostało...
YouTube
Facebook


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 16 lut 2011, o 09:00 
Offline

Dołączył(a): 14 lip 2010, o 18:01
Posty: 56
neptun505z napisał(a):
Ostatnio się dowiedziałem, że w JSW zostały połączone w jeden zakład kopalnie takie jak: "Zofiówka" oraz "Borynia" Aktualna nazwa zakładu: KWK "Borynia - Zofiówka"

Cytuj:
Od 1 stycznia 2011 r. decyzją Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. kopalnia Borynia i Zofiówka działają jako jeden podmiot o nazwie KWK Borynia-Zofiówka. Połączenie tych dwóch kopalń jest pierwszym etapem utworzenia kopalni zespolonej. W przyszłości do KWK Borynia – Zofiówka zostanie przyłączona kopalnia Jas-Mos.


Źródło: http://www.jsw.pl/borynia-zofiowka/


Fizycznie byly polaczone juz dawno. Teraz tylko zmienila sie struktura prawna. Pozwoli to na lepsze wykorzystanie zloz wegla zalegajacych w filarach ochronnych obu kopaln. Juz teraz Zofiowka rozcina sciane C-32 ktora bedzie fedrowana przez Borynie.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 7 lut 2012, o 18:18 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 20:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Imię: Maciek
Na początek historia kopalni.
Cytuj:
1962
Do głębienia szybów "Zofiówka" przystąpiono w roku 1962. Powstaje kopalnia o modelu jednopoziomowym z poziomem wydobywczym 705m i wydobyciem docelowym 12 tyś. ton na dobę. Nazwa kopalni wiąże się z jej pierwszą lokalizacją w rejonie stacji kolejowej i osiedla rolniczego "Zofiówka". Ostatecznie zakład górniczy zlokalizowano na terenie osiedla rolniczego "Dębina" w Jastrzębiu Górnym.
1969
4 grudnia kopalnia "Zofiówka" zostaje uroczyście przekazana do eksploatacji. Dobowe wydobycie wynosi wówczas 206 ton, załoga liczy 413 pracowników. Do końca roku wydobyto 6615 ton węgla, w robotach przygotowawczych wykonano 1478m wyrobisk chodnikowych.
1974
Następuje zmiana nazwy Kopalni z KWK "Zofiówka" na KWK "Manifest Lipcowy".
1980
W Kopalni "Manifest Lipcowy" wybucha strajk, utworzony zostaje Międzyzakładowy Komitet Strajkowy. Do strajku włączają się inne kopalnie i Zakłady śląska, a wkrótce strajk ten przeobraża się w strajk generalny górnictwa. W jego wyniku 3.09.1980r. na terenie tej kopalni pomiędzy MKS a Komisją Rządową podpisane zostaje "Porozumienie Jastrzębskie".
1981
W odpowiedzi na ogłoszony stan wojenny 14 grudnia rozpoczyna się w kopalni strajk załogi. Dochodzi do interwencji służb KWMO w wyniku, której 11 górników zostaje rannych. Kopalnia zostaje zakładem zmilitaryzowanym.
1982
Kopalnia "Manifest Lipcowy" działa w strukturze Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego. Od 2 sierpnia kopalnia wraz z innymi 16 przedsiębiorstwami wchodzi w skład Zrzeszenia Kopalń Węgla Kamiennego w Jastrzębiu Zdroju.
1984
Kopalnia "Manifest Lipcowy" wchodzi w skład nowej struktury grupującej kopalnie nazwie Rybnicko - Jastrzębskie Gwarectwo Węglowe.
1988
W sierpniu wybucha kolejny, najdłuższy w historii kopalni,bo trwający 17 dni strajk. W jego wyniku tematy górnicze włączone zostały do obrad "Okrągłego Stołu".
1989
Utworzone zostaje Przedsiębiorstwo Eksploatacji Węgla "Południe" w Jastrzębiu Zdroju. Kopalnia "Manifest Lipcowy" zostaje zgrupowana w tym przedsiębiorstwie.
1990
Przywrócono kopalni nazwę KWK "Zofiówka". Następuje podział Przedsiębiorstwa Eksploatacji Węgla "Południe", w wyniku, czego kopalnia "Zofiówka" staje się samodzielnym przedsiębiorstwem państwowym.
1992
Opracowany zostaje II etap programu proefektywnościowej rekonstrukcji kopalni na lata 1991 - 2000. Program ten obejmuje wszystkie zadania związane ze zdolnością wydobywczą kopalni, a także działania proekologiczne. Na tle roszczeń płacowych, a także przeciw planowanym zmianom restrukturyzacyjnym 14 grudnia rozpoczyna się ogłoszony przez Regionalny Komitet Strajkowy Krajowej Komisji Górnictwa NSZZ "Solidarność" strajk, który trwa do 4 stycznia 1993r.
1993
Powstaje Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., w której skład wchodzi KWK "Zofiówka". Rozpoczyna się proces restrukturyzacji kopalni.
2000
Kopalnia staje się kopalnią dwupoziomową. Zakończono I etap budowy poziomu 900, ukończono modernizację maszyny wyciągowej i wydłużono górniczy wyciąg szybowy przedział północno-wschodni. Od października tego roku istnieje możliwość transportu i ciągnienia urobku z dwóch poziomów 705m i 900m. Z uwagi na schodzenie z eksploatacją coraz niżej, gdzie temperatura w miejscach pracy przekracza 28o stosowane są urządzenia chłodnicze.
2002
Kompleksowa modernizacja Centrum Zarządzania wraz z Dyspozytornią.
2003
Modernizacja drugiego przedziału szybu I. Likwidacja poziomu wydobywczego 705 m. Kopalnia "Zofiówka" zostaje kopalnią z jednym poziomem wydobywczym - 900 m. Otrzymuje Certyfikat Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.
2004
Ukończenie I etapu klimatyzacji grupowej. Modernizacja Zakładu Przeróbczego - uruchomienie wirówki sedymentacyjno- filtracyjnej. Rozważana możliwość połączenia kopalni Zofiówka z Borynią i Jas-Mos.
2005
Kopalnia "Zofiówka" zostaje wyróżniona "Kopalnią Roku" i zdobywa I miejsce jako najlepsza kopalnia w kategorii "Dynamiki przeobrażeń"
2006
Rozpoczyna się pierwszy etap łączenia kopalń poprzez drążenie przekopu łączącego do kopalni Borynia. Połączenie kopalń nie tylko pozwoli na optymalizację procesów produkcji, ale również umożliwi eksploatację zasobów zalegających w filarach granicznych pomiędzy zakładami.
2007
W lutym zakończyły się prace przygotowawcze do rozpoczęcia ważnej inwestycji - budowy nowego poziomu 1080m. Zasoby bardzo dobrego węgla koksowego, który będzie wydobywany z tego poziomu, wystarczą na kilkadziesiąt lat eksploatacji. 30 lipca rozpoczyna się wiercenie otworu badawczego w należącym do kopalni Zofiówka złożu "Bzie Dębina 1 Zachód." Prowadzone prace mają na celu dodatkowe rozpoznanie złoża, które ma być eksploatowane od 2018r.
2008
Wiercenie otworu badawczego do głębokości 1160m potwierdziło opłacalność przyszłej eksploatacji w obszarze górniczym Bzie- Dębina 2 Zachód oraz poprawność lokalizacji szybu Bzie 1.
2009
Zakończyły się prace w "Przekopie do przyszłości". W styczniu połączone zostały podziemnym przekopem o długości 2600m kopalnia "Zofiówka" z kopalnią "Borynia". Drążony jest też przekop do kop. Jas-Mos. Rusza budowa nowego szybu 1 Bzie. Szyb będzie głębiony w ramach zagospodarowania i udostępnienia nowego złoża "Bzie-Dębina". W sierpniu 2009 rozpoczęła się eksploatacja pierwszej w Polsce w pełni zautomatyzowanej ściany strugowej.
2010
Prace przy budowie szybu Bzie I, który jest największą inwestycją w polskim górnictwie od ponad 20 lat, nabierają tempa. Rozpoczęło się głębienie szybu metodą górniczą.
2011
Decyzją Zarządu JSW S.A. z dniem 1 stycznia kopalnia Borynia i kopalnia Zofiówka działają jako jeden podmiot o nazwie - KWK Borynia- Zofiówka. Połączenie tych dwóch kopalń jest pierwszym etapem utworzenia kopalni zespolonej. W przyszłości do KWK Borynia - Zofiówka zostanie przyłączona kopalnia Jas-Mos.

http://www.jsw.pl/o-nas/zaklady/borynia ... /historia/

Na dzień dzisiejszy kopalnia posiada obszar górniczy o rozmiarze 16,4 km2, a jej zasoby operatywne wynoszą 87,0 mln ton. Zakład wydobywa średnio na dobę 10 300 t. Posiada 5 czynnych szybów (wszystkie na zakładzie głównym). Posiada trzy poziomy: wydobywczy 900 m i wentylacyjne 705, 580 m. Obecnie 6 pokładów jest w eksploatacji. Załoga kopalni liczy 3856 pracowników. Czynne szyby to (zastrzegam że nie jestem pewien nazw, wprowadzę więc numerację):
-szyb I (zjazdowy), wieża kozłowa
-szyb II (wydobywczy), wieża basztowa, głębokość 982,76 m, średnica 7,20 m
-szyb III (podsadzkowo-materiałowo-zjazdowy), wieża zastrzałowa, układ kół pionowy
-szyb IV (wentylacyjno-materiałowy), wieża zastrzałowa, układ kół pionowy, dwulin
-szyb V (wentylacyjno-rewizyjny), mała wieżyczka z wyciągiem rewizyjnym
Zdjęcia mogą być kiepskiej jakości, ze względu na mgłę. Najpierw panorama kopalni, od tyłu:

Obrazek

Teraz spod bramy głównej. Po lewej szyb I, po prawej szyb II.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakład posiada spory plac materiałowy. Akurat na zdjęciu poniżej odbywa się rozładunek z pociągu:

Obrazek

Widok na sortownię, szyby I i II oraz komin EC:

Obrazek

Nad bocznicą znajduje się wiadukt z którego jest świetny widok na zakład. Widok na szyby oraz zakład przeróbczy (stara część zakładu jest w rozbiórce), po prawej stronie widać szyby III i IV:

Obrazek

Obrazek

Tutaj mamy zwały węgla, nastawnię oraz EC w tle:

Obrazek

Z tyłu kopalni wiedzie droga oraz wysoki płot, który nieco uniemożliwiał robienie zdjęć. Stoi przy niej szyb IV:

Obrazek

W oddali widać szyb III oraz ZPMW:

Obrazek

Wentylacyjny szyb V posiada bardzo niską wieżę przedziału rewizyjnego która nie jest widoczna zza płotu, podam link do zdjęcia tej wieży, autorem jest La--houve z forum GKW, obcokrajowiec. Widoczne są dyfuzory.

Obrazek

Przy kopalni znajduje się też most podsadzkowy, choć torów nie widziałem. Prawdopodobnie ciężarówki zrzucają tam był dymnicowy, a podsadzka idzie taśmociągiem do podsadzkowego szybu V.

Obrazek

Tutaj widoczny jest szyb III oraz idący do niego taśmociąg.

Obrazek

_________________
Wraz z OWŚ i Szombierkiem tworzymy SAM Urbex.
Moja stronka: Zakaz Fotografowania
Moja galeria zdjęć w serwisie FLICKR
Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution


Ostatnio edytowano 18 wrz 2020, o 13:35 przez Chudy1210, łącznie edytowano 3 razy

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 7 lut 2012, o 22:00 
Offline
Bratnia dusza
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2010, o 19:40
Posty: 1371
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Imię: Rob
Super fotki :) Szyb IV ma naprawdę małą wieżyczkę. Fajnie, że napisałeś o tym zakładzie :) Gdyby nie ty to nadal bym myślał, że na zakładzie głównym są dwa szyby z zawieszeniem do trzech, ponieważ ten trzeci to niedawno zauważyłem :glupek:

_________________
Śląski przemysł i polska kolej, a także to co po tym pozostało...
YouTube
Facebook


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 8 lut 2012, o 09:51 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 20:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Imię: Maciek
Dzięki :D Fotki byłyby o niebo lepsze, gdyby słońce świeciło. Byłem akurat w Jastrzębiu, to postanowiłem obfocić Zofiówkę, bo ten zakład posiada największą powierzchnię infrastruktury nadziemnej z okolicznych.

_________________
Wraz z OWŚ i Szombierkiem tworzymy SAM Urbex.
Moja stronka: Zakaz Fotografowania
Moja galeria zdjęć w serwisie FLICKR
Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 8 lut 2012, o 11:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2010, o 12:08
Posty: 140
Lokalizacja: Radlin
Pochwały: 1
Imię: Maciek
To ja tak dla uzupełnienia dodam, że Zofiówka posiadała jeszcze parę szybów wentylacyjnych na południe od zakładu głównego - VI i VII. Sąsiadowały one ze sobą, każdy posiadał swoją stację wentylatorów. VI był bez wieży, VII miał niewielką wieżę zastrzałową bardzo podobną do tej na #V Boryni. Oba są już zlikwidowane.

Mapka z położeniem względem zakładu głównego:

Obrazek


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 8 lut 2012, o 11:53 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 20:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Imię: Maciek
Widziałem je na twojej mapie kopalń. Orientujesz się może, dlaczego i kiedy zostały zlikwidowane?

_________________
Wraz z OWŚ i Szombierkiem tworzymy SAM Urbex.
Moja stronka: Zakaz Fotografowania
Moja galeria zdjęć w serwisie FLICKR
Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 8 lut 2012, o 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2010, o 12:08
Posty: 140
Lokalizacja: Radlin
Pochwały: 1
Imię: Maciek
Nie mam pojęcia. Prawie na pewno nie istnieją już od przynajmniej kilku lat.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 8 lut 2012, o 21:27 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 22:14
Posty: 102
Lokalizacja: Bytom
Imię: Szymon
Chudy1210 napisał(a):
Widziałem je na twojej mapie kopalń. Orientujesz się może, dlaczego i kiedy zostały zlikwidowane?


W dniu dzisiejszym model kopalni znacznie sie uproscił. Złoże w tym rejonie zostało w przeważającej czesci wyczerpane, a sam filar ochronny szybów przewidziano do wybrania ( podobnie jak to zrobiono z szybami Zachodnimi z Mosu, szybami IV Jas i Mos, czy obecnie Jas V ) Obecnie kopalnia posiada mocne stacje wentylatorów na 3 szybach zakladu głównego : III, IV, V i uproszczoną, tańszą strukture.

_________________
...........
|..O..|/
|#|\\
|#| \\
|#|....\\
| [] [] |\\ ........
|........| \\ | [] |


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 8 lut 2012, o 22:30 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 20:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Imię: Maciek
szombierek napisał(a):
Chudy1210 napisał(a):
Widziałem je na twojej mapie kopalń. Orientujesz się może, dlaczego i kiedy zostały zlikwidowane?


W dniu dzisiejszym model kopalni znacznie sie uproscił. Złoże w tym rejonie zostało w przeważającej czesci wyczerpane, a sam filar ochronny szybów przewidziano do wybrania ( podobnie jak to zrobiono z szybami Zachodnimi z Mosu, szybami IV Jas i Mos, czy obecnie Jas V ) Obecnie kopalnia posiada mocne stacje wentylatorów na 3 szybach zakladu głównego : III, IV, V i uproszczoną, tańszą strukture.

Przy szybie V nie ma stacji wentylatorów, tyle z Geoportalu widać. Natomiast wentylatory na IV i III pracują rzeczywiście mocno. Co do mostu podsadzkowego o którym pisałem, kiedyś szedł do niego tor, ale dzisiaj sypią popioły ciężarówkami

_________________
Wraz z OWŚ i Szombierkiem tworzymy SAM Urbex.
Moja stronka: Zakaz Fotografowania
Moja galeria zdjęć w serwisie FLICKR
Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 8 lut 2012, o 23:34 
Offline
Bratnia dusza
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2010, o 19:40
Posty: 1371
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Imię: Rob
Te kopalnie z JSW są trochę "nieskończone" :p

_________________
Śląski przemysł i polska kolej, a także to co po tym pozostało...
YouTube
Facebook


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 11 lut 2012, o 01:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2010, o 21:01
Posty: 133
Lokalizacja: Zabrze
Imię: Dawid
Jesteś tego pewien? Moszczenica nie została skończona, bo budowano nowy szyb wydobywczy. Czyżby mający robić za wydobywczy dla południowych partii złoża?

Natomiast Jastrzębie, Borynia i Zofiówka to raczej kopalnie skończone. Nie wiem co można powiedzieć o Pniówku, ale wnioskuję że nie jest skończony patrząc na likwidację budowanego drugiego ruchu Warszowice. O Budryku nie wspomnę.


Góra 
 Zobacz profil GG  
 
 Post Napisane: 11 lut 2012, o 19:48 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 22:14
Posty: 102
Lokalizacja: Bytom
Imię: Szymon
Chudy1210 napisał(a):
Przy szybie V nie ma stacji wentylatorów, tyle z Geoportalu widać. Natomiast wentylatory na IV i III pracują rzeczywiście mocno. Co do mostu podsadzkowego o którym pisałem, kiedyś szedł do niego tor, ale dzisiaj sypią popioły ciężarówkami


Mylisz szyby kolego. [...]
Na V są wentylatory ;) Troszkę sie zapędziłem, ponieważ napisałem, że Zofiowka ma 3 szyby wydechowe. A to dlatego, że w 1987r zmieniono funkcje szybu III ( jednolin blizej mostu, bez suwnicy ) z wydechowego na wdechowy. Szyb V dodałem na fotce, na którym widać tabliczke z nazwą, szyb IV to dwulin z suwnicą.

_________________
...........
|..O..|/
|#|\\
|#| \\
|#|....\\
| [] [] |\\ ........
|........| \\ | [] |


Ostatnio edytowano 15 wrz 2020, o 16:21 przez le_szek, łącznie edytowano 1 raz
Usunięto niewyświetlające się zdjęcia


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 11 lut 2012, o 21:30 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 20:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Imię: Maciek
Wiem że mylę szyby. Napisałem w pierwszym poście, że nie znam ich numeracji. Fajne zdjęcia. Obydwa budynki sortowni robią wrażenie od spodu. Wszedłeś na pismo?

_________________
Wraz z OWŚ i Szombierkiem tworzymy SAM Urbex.
Moja stronka: Zakaz Fotografowania
Moja galeria zdjęć w serwisie FLICKR
Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 12 lut 2012, o 15:22 
Offline

Dołączył(a): 14 lip 2010, o 18:01
Posty: 56
Chudy1210 napisał(a):
Widziałem je na twojej mapie kopalń. Orientujesz się może, dlaczego i kiedy zostały zlikwidowane?

Zostaly zlikwidowane jeszcze w latach 90'. Dlaczego? Z czystej ekonomii. Schemat wentylacyjny jest tak skonstruowany ze do przewietrzania wystarcza 4 szyby. Po co utrzymywac kosztowne dodatkowe szyby.
Prawidlowa nazwa tego zakladu brzmi obecnie KWK "Borynia-Zofiowka" Ruch Zofiowka. Podsadzki na chwile obecna nie stosuje sie. Szyb I to jest skip, II zjazdowo materialowy, III wentylacyjny( z mala waska klatka osobowa nie uzywana do tych celow) IVwentylacyjno- materialowy (glownie do elemantow ponadgabarytowych i dlugich)oraz klatka osobowa, na poz. 830 mozna dosac sie tylko IV


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 17 lut 2012, o 15:27 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 22:14
Posty: 102
Lokalizacja: Bytom
Imię: Szymon
Chudy1210 napisał(a):
Wszedłeś na pismo?

Sory, że dopiero teraz odpowiadam. Tak, wszedłem na pismo, było to jednak dość dawno temu. Na JSW wtedy pozytywnie rozpatrywali takie prośby. Najbradziej przyjazna i bezproblemowa była KWK Krupiński. Pozdrowienia :)

_________________
...........
|..O..|/
|#|\\
|#| \\
|#|....\\
| [] [] |\\ ........
|........| \\ | [] |


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 17 lut 2012, o 19:48 
Offline
Bratnia dusza
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2010, o 19:40
Posty: 1371
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Imię: Rob
Teraz już się nie da ??

_________________
Śląski przemysł i polska kolej, a także to co po tym pozostało...
YouTube
Facebook


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 17 lut 2012, o 20:47 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 22:14
Posty: 102
Lokalizacja: Bytom
Imię: Szymon
neptun505z napisał(a):
Teraz już się nie da ??


A teraz to już nie wiem ;) Ale zawsze warto sprobować 8-) Pozdr.

_________________
...........
|..O..|/
|#|\\
|#| \\
|#|....\\
| [] [] |\\ ........
|........| \\ | [] |


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 20 wrz 2012, o 18:59 
Offline

Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 08:08
Posty: 5
witam .jak chcecie sie czegos dowiedziec o szybach kopalni Zofiowka pytajcie smialo.jestem tam praktycznie codziennie (najczesciej na skipie i szybie4)wiec jak nie bede czegos wiedzial to zapytam madrzejszych :D pozdro


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 20 wrz 2012, o 21:04 
Offline
SAM Urbex
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 20:01
Posty: 1875
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Imię: Maciek
Głębokość szybów, pojemność klatek? :)

_________________
Wraz z OWŚ i Szombierkiem tworzymy SAM Urbex.
Moja stronka: Zakaz Fotografowania
Moja galeria zdjęć w serwisie FLICKR
Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution


Góra 
 Zobacz profil  
 
Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie » Kopalnie węgla kamiennego


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

[ Time : 0.225s | 19 Queries | GZIP : Off ]