Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 6 sty 2013, o 19:25 

Witam
Aga niestety na razie nie mogę bo dostałem ten film po znajomości i właściciel nie zgodził się bym go udostępnił
Boję się nawet o te wycięte klatki które zrobiłem że będę mieć kłopoty z tego powodu
Muszę te materiały tak zamieścić by były dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników tego forum
Pojedziesz na Kozub to daj znać - mam znajomego w Krakowie który chce się wybierać tam ze mną więc mogę Ci go pokazać na lapie nie miejscu
Pozdrawiam - Demon Kozubnika
PS mam wrażenie że nigdy Kozuba nie odbudują

Post Napisane: 6 sty 2013, o 20:00 
Muszkieter

Imię: Marek
Kozubnika w niegdysiejszej postaci raczej na pewno nikt nie odbuduje. Powstanie coś na czym będzie można zarobić, wspomniane apartamentowce i może jeszcze do tego jakieś wypasione SPA.
A raczej wątpię że to wyburzanie dla samego wyburzania, bo jakiegoś urzędnika-kacyka denerwowało że ludzie łażą sobie gdzie im się podoba bez jego zgody a nawet, o zgrozo, wbrew zakazom.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 6 sty 2013, o 20:50 
Moderator

Pochwały: 3
Imię: Asia
Gratuluję cierpliwości i dociekliwości w zbieraniu materiałów - wspaniały zbiór.
Oglądając te zdjęcia z linków i przypatrując się projektom odbudowy ciekawi mnie ogromne podobieństwo poszczególnych obiektów do dawnych. Główny budynek hotelu, daglezja, restauracja, itp. są naprawdę strasznie podobne do istniejących - zastanowiło mnie to czy to tak specjalnie, by przypomnieć lata świetności i wzbudzić nowe? O ile oczywiście uda się komuś podnieść ten obszar z ruiny i dewastacji.

Post Napisane: 7 sty 2013, o 12:36 

Witam
Burza ciekawi Cię podobieństwo - budynki mają zostać wyremontowane a nie wyburzone
Oto filmik oczywiście mojego autorstwa
http://www.youtube.com/watch?v=Wov5sxDzB6A

Daję jeszcze parę mało znanych zdjęć

Załączniki:
4f5a51aaed81e_p.jpg
4f5a51aaed81e_p.jpg [ 98.29 KiB | Przeglądane 2079 razy ]
4f5a51e27092a_p.jpg
4f5a51e27092a_p.jpg [ 86.67 KiB | Przeglądane 2079 razy ]
4f5a51ed3b2aa_p.jpg
4f5a51ed3b2aa_p.jpg [ 207.06 KiB | Przeglądane 2079 razy ]
4f5a519bc110d_p.jpg
4f5a519bc110d_p.jpg [ 92.41 KiB | Przeglądane 2079 razy ]
4f5a521c66057_p.jpg
4f5a521c66057_p.jpg [ 102.17 KiB | Przeglądane 2079 razy ]
4f5a526c3785b_p.jpg
4f5a526c3785b_p.jpg [ 157.08 KiB | Przeglądane 2079 razy ]
4f5a525317917_p.jpg
4f5a525317917_p.jpg [ 139.43 KiB | Przeglądane 2079 razy ]
KOZUBNIK 9.JPG
KOZUBNIK 9.JPG [ 109.74 KiB | Przeglądane 2079 razy ]

Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 06:16 przez ziemor, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: 7 sty 2013, o 12:39 

Imię: Tomasz
no są podobne bo będą remontowane na starych budynkach! i zapewne jest też jakieś zamierzenie w tym aby wyglądały jak kiedyś. W sumie to jest dziwna sprawa że opłaca się remontować niż zburzyć i zbudować od nowa ! JA powiem tak, cały kozubnik to jest wielka zagadka, przynajmniej jak dla mnie ! z jednej strony wszyscy mówią, jaka szkoda, jaki żal itp itd, ale gdyby dalej funkcjonował to nie było by czasem tak " ja tam nie jade, lipa i drogo, nic fajnego dookoła i czuć jeszcze prl" wydaje mi się że tak by właśnie było, i zresztą było tak bo ośrodek upadł, złe zarządzanie złym zarządzaniem, za komuny hpr pakował kasę i wysyłał swoich ludzi i jakoś to hulało, potem rozpoczeła się walka o klienta i cóż. ! wolny rynek ma to do siebie że nie jesteśmy zmuszani jechać gdzie nas wysyłają ale robimy co chcemy i na co nas stać ! Zdjęcia z kasety to już zapewne lata 90, i powiem szczerze nie urzeka mnie ten ośrodek, może dlatego teraz tak mówię bo już widziałem tysiące lepszych i patrząc przez pryzmat owych czasów ten luksus w kozubniku jakoś ginie ! wiec jak mówie złe zarządzanie swoją drogą, ale gdyby miejsce było jakieś fenomenalne na pewno by to nie upadło, Ooo gdyby było to np: nad morzem, na pewno sprawa wyglądała by inaczej ! ja się dowiedziałem o całym tym ośrodku jakieś 4 miechy temu ! a mam 25 lat, wiec mimo iż było to takie sławne kiedyś, bardzo mało się o tym mówi, z znajomych moich rodziców, ludzi wiadomo starszych tylko mój tatinek słyszał o kozubniku i był tam jako dziecko, oraz ojciec kolegi jeździł tam ze szkoły na jakieś kursy czy coś takiego ! ogólnie nikt nie wie co to jest ten " kozubnik". Mimo wszystko będąc tam łza się kręci w oku, bo zawsze przykro jak coś upada i potem wygląda jak straszydło, a jeszcze nie tak dawno było przyjemnym miejscem ! Cóż życie jest życie, a los się nie pier*oli jest jaki jest ! miejmy nadzieje że odbudują to i tamto i za jakieś 2 lata będe mógł z moją dziewczyną spędzić noc na kiczorze :D choć obecnie ma już dosyć tematu kozubnika :D pozdrawiam fanatyków bo dzięki takim ludzią można się czegoś dowiedzieć i nie jest to 5 zdań na wikipedii

Post Napisane: 7 sty 2013, o 12:43 

aa no i oczywiście szacun dla ziemiora, stary odwalasz kawał dobrej roboty, no cóż szkoda że są tacy ludzie tkz psy ogrodnika, i nie chcą się pochwalić tym nagraniem, ale cóż zrobić każdy ma swoje widzi mi się i tyle ! w ogóle długi jest ten filmik ? aa tak wogólę to firma co teraz ma kozubnik będzie musiała ci chyba płacić grube dolary bo robisz dobrą reklame :D pozdrawiam jeszcze raz

haha a z takich ciekawostek powiem jeszcze że zamierzam zakupić sobie kota, i stwierdziłem że nazwe go kozubnik :p

i sprawa 2 , gdzie znajdował się budynek ania ? bo na planie go nie ma , i też nie kojarze go wogóle ?

inna sprawa jest też taka, że gdyby ktoś z gminy miał mózg, choć wiem że ośrodek był w prywatnych rękach, powinien teren ogrodzić i dać stróża, i napewno nie wyglądało by tak jak teraz, są to oczywiście pewne koszta dla gminy, ale teraz jest total rozpizd !

Post Napisane: 7 sty 2013, o 13:10 

Ania to kiedyś Szczerbina

Kasa he he na razie to ani grosza nie dostałem choć ostatni film był zrobiony właśnie dla firmy

Post Napisane: 7 sty 2013, o 19:42 

Imię: Krzysztof
Niedługo będzie koniec Kozubnika ;(

Post Napisane: 7 sty 2013, o 20:14 
Moderator

Imię: Sławek
ziemor napisał(a):
Witam
Burza ciekawi Cię podobieństwo - budynki mają zostać wyremontowane a nie wyburzone

Ciekawe, gdyż paru budynków już nie ma.

odeśpij trudy swej podróży....

Post Napisane: 8 sty 2013, o 06:18 

Bunkrowiec inaczej - niektóre mają być wyburzone a niektóre wyremontowane

Post Napisane: 9 sty 2013, o 08:33 

wiesz co ziemior, mam taką prośbę, bo wydaje mi się że ty posiadasz największą wiedzę na temat kozubnika, jak by ci sie chciało oczywiście, mógłbyś zrobić chronologiczną historie kozubnika ? wiesz coś w stylu 1968- lokalizacja, oraz początek budowy, 1975 przebudowa tego i tamtego, 1981 - stacjonują oddziały zomo ( a tak na marginesie, z tym zomo to prawda, i faktycznie bardzo zniszczyli ośrodek ? ) kiedy zaczeła się agonia, kiedy przejoł danel,( najlepiej jak by jeszcze w miare możliwości były podane miesiące, bo o datach już nawet nie marze :D) tak mi to teraz wpadło do głowy i napisałem ! fajna sprawa by to była ! ja np: wychwyciłem że budynki krokus, pierwiosnek i szarotka na początku wyglądały inaczej, a poźniej inaczej, kiedy powstała kiczora ? kiedy wyburzyli guralke, bo z tego co patrzyłęm na późniejszych zdjęciach jej nie ma ! kiedy zamontowano zegar na kiczorze? bo na początkowych fotkach ich nie ma itp itd. pozdrawiam

Post Napisane: 9 sty 2013, o 18:19 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
ziemor napisał(a):
Witam

Takie samo zaproszenie dałem str.2,widać poniewierają się. ;)

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 15 sty 2013, o 12:25 

http://archiwum.polityka.pl/art/paintba ... 60030.html

witam, czy ma ktoś może ten artykuł u siebie ? albo wykupiony na stronie abonament ? z góry bardzo dziękuje, a jeszcze lepiej za skany pozdrawiam

fajny artykuł :D

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=212896

Post Napisane: 21 sty 2013, o 19:36 
Moderator

Pochwały: 3
Imię: Asia
http://www.youtube.com/watch?v=HhKseYm8hRI - nie wiem, czy ten filmik już był, też bardzo ciekawy. Kolega z innego forum dorzucił go w moim tamtejszym wątku o Kozubniku.

Post Napisane: 21 sty 2013, o 21:31 

Imię: Ving
Byłem dziś rano na obiekcie. Jeden dostawczak, paru ludzi i koparka która niszczyła wejście do sali obrad. Zrobiło się tak dziwnie pusto od kiedy byłem tam ostatnio. Strasznie szkoda mi restauracji i ciągu budynków obok niej, odwiedziłem je zbyt mało razy i nigdy z dobrym aparatem, wiec szansa na zdjęcia już przepadła. Nie ma już tego małego budynku z oknem z luksfery który stał obok Daglezji (swoją drogą, co w nim było?) i dużego budynku technicznego tuż obok.

Byłem w Kaskadzie, co w niej było kiedyś? Mniemam po pomieszczeniach, że hala sportowa. Straszne, wykradziono z niej chyba wszystko co było możliwe : /

Chciałem iść ścieżką dalej w górę ale brak czasu ściągnął mnie w dół. Z tego co wypatrzyłem były tym szklarnie i parę budynków. W jakim to jest teraz stanie?
I jeszcze jedno.. za każdym razem gdy tam byłem szukałem jakichkolwiek pism, notatek, ulotek, czegokolwiek pisanego z logiem HPRu pałętającego się wśród ruin, poza dość aktualnymi kalendarzami i fragmencie gazety (notabene wyciągniętej ze ściany w Daglezji, gazeta owinięta była na drut i zamurowana pod framugą :D ) nie znalazłem nic ciekawego, sugestie gdzie mógłbym szukać czegoś takiego, mile widziane :D

I zniknął daszek nad wejściem do Kiczory :< Trzymał się nieźle tyle lat, ostatnimi czasy malowniczo rozbity przy ścince drzew. I już go nie ma.

Ostatnio edytowano 8 sty 2017, o 18:15 przez le_szek, łącznie edytowano 2 razy
Wycięte niedziałające zdjęcia

Post Napisane: 21 sty 2013, o 22:13 

Imię: yanek
Ten budynek z luksferą to była stacja trafo o nazwie Jaszowiec.
Wyżej znajdziesz Sosnę i Szałas
Sosenka, w środku pusto, ale prawie wszystkie okna całe i "zero" demolki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szałas, zamknięty, w instalacjach nadal prąd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponadto, oprócz wspomnianych szklarni, można pooglądać stacje uzdatniania wody i kilka bud. technicznych.
Z ciekawości, ktoś zna przeznaczenie tych trzech(?) ogromnych zbiorników na wodę pod szklarniami? Czyżby rezerwa dla basenów?

Jeżeli chcesz znaleźć fanty, udaj się do budynku administracyjnego miedzy Kamieniołomem a Daglezją.

Tutaj parę moich znajdek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 21 sty 2013, o 22:43 

Imię: Ving
yanek - i to wszystko wyłowione z administracyjnego? : O

Już odpowiednio obróciłem zdjęcie, więc na szwank już niczyjego karku nie narażę. : )

Budynek administracyjny odwiedzałem parę razy (chociaż wtedy nie wiedziałem jakie było kiedyś jego przeznaczenie) i oprócz ogólnego bajzlu w postaci resztek mebli nie rzuciły mi się w oczy żadne papióry... : / Może ślepy jestem, ale jak zejdzie śnieg spróbuję jeszcze raz w któryś weekend czegoś poszukać, o ile robotniki mnie ze sprzątaniem nie uprzedzą.
No i w zasadzie to ostatnie okazje by łapać stamtąd jakieś fanty które i tak trafią na złom lub śmietnik, do dziś żałuję tych fantastycznych metalowych zdobień z restauracji, na które można było zapolować po jej demolce... A jak jest w Kozubniku z eksploracją piwnic?

Nie wie może kto kto mieszka w tym domku tuż obok budynku administracji? Z pewnością koleś o żelaznych nerwach, chociaż nigdy nie widziałem gdzieś w obejściu nikogo, a parę aut zawsze obok parkuje.

O, i ma ktoś może jakieś świeże zdjęcia szachownicy? : D Lub lądowiska dla śmigłowców (o ile faktycznie było)?

Pytanie jeszcze do ziemora odnośnie zdjęć parę postów wyżej - który to jest rok? Logo DANELa i wnętrze basenu są fenomenalne.. właśnie w tym okresie rozkładu HPRa najciekawiej było zwiedzać...

Post Napisane: 22 sty 2013, o 22:54 

Imię: yanek
Tak, Merovingian, o ile dobrze pamiętam to 2008r. Mam tego kilka teczek, w sumie to z dziesięć godzin spędziłem przekopując te stosy papierów. Nie wiem jak teraz, ale w wakacje ubiegłego roku, były jeszcze dokumenty w tym budynku. Może zwiedziłeś tylko jedne drzwi? O ile pamiętam, drzwi po prawej są właściwe.

Fota drzwi budynku administracji. Z podniecenia, nie cyknąłem nic w środku :(
Obrazek

I wcześniej wspominana stacja trafo, jeszcze z tabliczką
Obrazek

PS
Nie radzę dyskutować z mieszkańcem "Stokrotki", zresztą koleś sam zazwyczaj wychodzi z inicjatywą rozmowy, zwykle zaczynając od słów: "Spierdalać mi stąd!".

Post Napisane: 1 lut 2013, o 18:42 

akwarium napisał(a):
wiesz co ziemior, mam taką prośbę, bo wydaje mi się że ty posiadasz największą wiedzę na temat kozubnika, jak by ci sie chciało oczywiście, mógłbyś zrobić chronologiczną historie kozubnika ? wiesz coś w stylu 1968- lokalizacja, oraz początek budowy, 1975 przebudowa tego i tamtego, 1981 - stacjonują oddziały zomo ( a tak na marginesie, z tym zomo to prawda, i faktycznie bardzo zniszczyli ośrodek ? ) kiedy zaczeła się agonia, kiedy przejoł danel,( najlepiej jak by jeszcze w miare możliwości były podane miesiące, bo o datach już nawet nie marze :D) tak mi to teraz wpadło do głowy i napisałem ! fajna sprawa by to była ! ja np: wychwyciłem że budynki krokus, pierwiosnek i szarotka na początku wyglądały inaczej, a poźniej inaczej, kiedy powstała kiczora ? kiedy wyburzyli guralke, bo z tego co patrzyłęm na późniejszych zdjęciach jej nie ma ! kiedy zamontowano zegar na kiczorze? bo na początkowych fotkach ich nie ma itp itd. pozdrawiam

Witam
Dzięki za fajne słowo :)

Chronologia - jest to do zrobienia - może mi się uda jak się spotkam z pewnymi znajomymi

Góralka - spaliła się i nie została odbudowana - to było podczas świetności Kozuba

Apropos ZOMO he - wyższy rangą pracownik Kozuba mi zrelacjonował jak to było
Oddziały rzeczywiście zdewastowały conieco (tu nie wiem na ile) ale po odjeździe oddziałów wszystko zostało wyremontowane i to tak, że ośrodek zyskał na tym remoncie gdyż wszystkie zniszczone rzeczy wymieniono na nowe !!!!!!
Wyższy rangą pracownik Kozuba mi powiedział że ośrodek po tym remoncie tylko zyskał na świetności
W necie piszą bzdety że upadek Kozuba rozpoczął się od dewastacji przez oddziały

Akwarium widzę że jesteś bardzo uważnym obserwatorem

Burza napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=HhKseYm8hRI - nie wiem, czy ten filmik już był, też bardzo ciekawy. Kolega z innego forum dorzucił go w moim tamtejszym wątku o Kozubniku.

Już nie pamiętam dokładnie ale to chyba ten filmik mnie zainspirował do zrobienia mojego małego filmiku
Jest to chyba ostatnia (trzecia) odsłona mojego małego dzieła
50 miejsc w jakości Full HD
http://www.youtube.com/watch?v=R7a7x0m5u1k

Merovingian pytasz o Kaskadę ho ho też tym się interesowałem
Z opowiadania wyższego rangą pracownika Kozuba budynek został zbudowany na potrzeby obrad komisji RWPG do spraw hutnictwa lecz niestety obrady nie odbyły się w tym budynku - dlaczego nie wiem - budynek się nie spodobał - nie wiem
Co do samego budynku do on był ukończony w 100 procentach - o to czy był ukończony pytałem wyższego rangą pracownika Kozuba trzy razy gdyż nie chciało mi się w to wierzyć że był ukończony !!!
Merovingian razem może coś poszukamy jakiś fantów na Kozubie ! - dawaj do mnie na PW !!!

yanek piszesz "można pooglądać stacje uzdatniania wody i kilka bud. technicznych.
ktoś zna przeznaczenie tych trzech(?) ogromnych zbiorników na wodę pod szklarniami? Czyżby rezerwa dla basenów?"
Hmm no czyżbym o czymś nie wiedział ? byłem pod szklarniami i żadnych zbiorników tam nie było :(
Napisz coś więcej
Czyżby "Demon Kozuba" coś przeoczył ?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano 1 lut 2013, o 19:02 przez Aga, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 1 lut 2013, o 18:55 

Małe conieco

Załączniki:
Kozub 01.JPG
Kozub 01.JPG [ 214.48 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 02.JPG
Kozub 02.JPG [ 148.35 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 03.JPG
Kozub 03.JPG [ 236.91 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 04.JPG
Kozub 04.JPG [ 191.08 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 05.JPG
Kozub 05.JPG [ 154.21 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 06.JPG
Kozub 06.JPG [ 119.78 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 07.JPG
Kozub 07.JPG [ 183.84 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 08.JPG
Kozub 08.JPG [ 185.3 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 09.JPG
Kozub 09.JPG [ 100.83 KiB | Przeglądane 1958 razy ]
Kozub 10.JPG
Kozub 10.JPG [ 83.62 KiB | Przeglądane 1958 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie