Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 8 wrz 2009, o 15:16 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Spichlerz zbudowany w XVIII wieku.Był to budynek drewniany o konstrukcji zrębowej.W latach 80-tych naszego wieku przeprowadzono remont kapitalny obiektu całkowicie wnętrze spichlerza.Tyle z tablicy informacyjnej.A teraz jak to wygląda
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 110.14 KiB | Przeglądane 157 razy ]

no oryginalne drzwi nawet kłódka
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 98.49 KiB | Przeglądane 157 razy ]

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 112.09 KiB | Przeglądane 157 razy ]

od drugiej strony jak zobaczyłem to mnie zatkało
Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 113.59 KiB | Przeglądane 157 razy ]

dokoła fajnie jest,plac zabaw dla dzieci piaskownica,ławki z drzewa i takie tam.
Natomiast wyżej stoi jeszcze dom
Obrazek

Obrazek

Obrazek
chciałem go sobie darować z powodu pragnienia,głodu i takich przypadłości.Ale coś jakby mnie przyciągnęło,takich kilka szczegółów.Więc idę, ciekawe były tylko piwnice
Obrazek
tu było chyba palenisko do podgrzewania kotła
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
takich piwnic jak lochy to już nikt w XX wieku nie robi.
Dalej za blaszanym płotem zabudowania jakby po folwarku,PGR,czy coś takiego.Więc to był dom pracowników,taki mój wniosek.Pogadać było nawet z kim ale na dłużej to już było kłopotliwe.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Ostatnio edytowano 17 paź 2013, o 22:19 przez Heniek, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: 9 wrz 2009, o 06:48 

Te piwnice wyglądają jak ze starego zamczyska. Oglądając ten budynek od zewnątrz nic nie wskazuje na to, że we wnętrzach są prawie lochy :D
Super. Myślę, że tego budynku dałoby się jeszcze zrobic coś interesującego.

Post Napisane: 10 wrz 2009, o 05:48 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
M in. ten szczegół czyli układ cegieł wokół okna mnie przyciągnął ,
Obrazek
a na dodatek parę minut znalazłem to :
Choć to już historia a rozparcelowany i zlikwidowany majątek ziemski nigdy nie powróci do tej świetności i działalności z przed lat to sam budynek dworski odrestaurowany mógłby posłużyć mieszkańcom jako miejsce kultury i edukacji na co dzień, by jak przed laty cieszyć oczy blaskiem swej niepowtarzalnej historii jako symbol szlacheckiego domu rodzinnego i wskazówką na życie.
Można by zadać pytanie co zrobić, aby ocalić od rozbiórki fizycznej XVI w SKROMNY DWÓR w Cieszowej i przeznaczyć jako obiekt użyteczności publicznej dla miejscowej społeczności i ruchu turystycznego w Gminie Koszęcin, zwłaszcza pamięci rodów, które niejednokrotnie swoją postawą i przywiązaniem do społeczności Cieszowej, okazały swoją dobroć np. Biskup Jan Moritz hrabia Strachwitz urodzony w Cieszowej w 1720 r. umiera w 1781r. we Wrocławiu, pamięta o swoich ojczystych stronach i przeznacza dla kościoła w Cieszowej i dla rodzin ubogich i chorych mieszkańców wsi pokaźną sumę pieniężną prosząc o pamięć o nim we mszy świętej i modlitwie za jego duszę. Bardzo to szlachetne i wzruszające.
Na http://www.cieszowa.za.pl/index_pliki/Page348.htm#200
Tak więc jeszcze jedna wyprawa będzie niezbędna,ten bardzo ogólny opis na tej stronie by pasował.No i te kasztany.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Ostatnio edytowano 17 paź 2013, o 21:13 przez Heniek, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 18 mar 2013, o 13:46 
Przyjaciel

Mapka

Obrazek

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie