Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 7 cze 2009, o 17:04 
Administrator

Imię: Jarek
"Stalownik" czyli były szpital opustoszał zupełnie w 2001 roku, kiedy to wszystkie oddziały przeniesiono do nowo wybudowanego Szpitala Wojewódzkiego pod Szyndzielnią.
Długo stał pusty, aż w końcu pod koniec 2005 roku został sprzedany za 2 miliony złotych prywatnemu inwestorowi z Nowego Targu.
W 2007 roku władze Bielska-Białej zakazały nowemu właścicielowi prowadzenia rozbiórki budynku, na które to prace nie miał zezwolenia.
Nakazano mu uprzątnięcie zalegającego na piętrach gruzu (groziło to naruszeniem konstrukcji budynku) co też uczynił wyrzucając wszystko na zewnątrz ... i tak już pozostało do dzisiaj :)
Byliśmy tam parę miesięcy temu, zupełnie przypadkiem...

Pierwsze spojrzenie
Obrazek

Obrazek

Podchodzimy bliżej
Obrazek

Obrazek

Pewnie są tam piwnice, ale my jak zwykle nie mieliśmy latarki i na dodatek nie byliśmy zbyt stosownie ubrani ;D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy na górę, chociaż strasznie wieje
Obrazek

Winda niestety nieczynna ;-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyżej się nie dało, przydałby się lepszy ekwipunek
Obrazek

Jeszcze parę zdjątek z zewnątrz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I przechodzimy do prosektorium
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kotłowni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 lis 2009, o 13:25 
Moderator

Pochwały: 1
Znalazłam jeszcze fotki takich fajnych schodów

Obrazek

Obrazek

I jeszcze pare z kotłowni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 3 gru 2009, o 20:48 
Moderator

I oczywiście nie mogę się oprzeć, żeby nie dorzucić widoczku Stalownika z "lat świetności", czyli widokówkę z lat 80-tych XX wieku :mrgreen:

Obrazek
Źródło: portal aukcyjny

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 10 gru 2009, o 10:33 

żuraw1965 - kiedy miałeś okazję tam być?
Z tego co czytałem obecnie obiekt jest pilnowany i o wejściu nie ma mowy - no ale sam, przyznaję, nie sprawdzałem.

Post Napisane: 10 gru 2009, o 11:57 
Administrator

Imię: Jarek
Ostatni raz byliśmy tam 26 grudnia 2008 roku i już wtedy obiekt był chroniony, ale teren ogólnie dostępny (nie licząc tabliczek w stylu "Teren prywatny" czy też "Zakaz wstępu").
Wewnątrz zamontowano kilka czujników ruchu, ale mimo, że odnotowały naszą obecność nikt się nie zjawił.
Wejście na wyższe piętra, ze względu na funkcjonujace na dachu nadajniki, było i pewnie jest nadal niemożliwe.

Z tego co wiem to zmieniła się firma ochraniająca obiekt i słyszałem, że są dużo bardziej skuteczni niż poprzedni ochroniarze, ale znam jednocześnie ludzi, którzy byli tam niedawno i jakoś nie słyszałem żeby coś im się przytrafiło - wszystko zależy szczęścia i "okoliczności przyrody" :D
Natomiast właścicielem Stalownika jest w tej chwili pewien jegomość z Nowego Targu, który unika jak ognia zainteresowania swoją osobą i z tego co wiem nie pozwala również na "legalne" wejście na teren obiektu.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 27 lut 2010, o 00:17 
Administrator

Imię: Leszek
Stara pocztówka z allegro (na pohybel wiadomo komu ;) ), 1971 rok.

Obrazek

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 27 lut 2010, o 09:03 
Muszkieter

Złudzenie - na pocztówce wygląda jakby był lekko łukowaty :o

A jeśli chodzi o Szyndzielnię - jak tam teraz wygląda wyciąg? Byłem tam ostatnio, kiedy jeszcze były te srebrne wagoniki.

Post Napisane: 27 lut 2010, o 09:33 
Administrator

Imię: Leszek
Nie złudzenie, fotografowana pocztówka była mocno wygięta :lol:
Obciąłem marginesy, więc tego nie widać.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 26 wrz 2010, o 11:10 

Imię: Arek
Dwie fotki zrobione wczoraj

Obrazek
Obrazek

Post Napisane: 28 sie 2011, o 20:30 

Imię: Grzegorz
A co obecnie dzieje się z tym budynkiem ?
Stoi jeszcze, a jak tak czy da się tam wejść ?

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 7 paź 2011, o 05:01 

Imię: Płomień
Da się wejść normalnie, przynajmniej jak byłem jakieś 2 tygodnie temu. Koło wejścia stoi kontener na gruz. Na wyższych piętrach widać, że coś kombinują. Wody w piwnicy było tak trochę ponad metr chyba.

Post Napisane: 7 paź 2011, o 15:21 

Imię: Grzegorz
Dzięki za info :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 22 sty 2012, o 15:51 

Imię: Marcin
Teraz jest ciężko się dostać do środka. O ile jeszcze rok temu można było wejść od tyłu (żeby podejrzeń nie wzbudzić, bo okoliczni mieszkańcy krzywo patrzą), od strony prosektorium, potem piwnicami do głównego budynku, tak teraz w połowie piwnic, na wysokości "portierni" stoi ściana. Tak samo zamurowane są klatki schodowe. Jedyne wejście to na dach "teatru", dachem nad "portiernią" i na pierwsze piętro wskoczyć. Na dach też już się nie da wejść, bo dość potężną kratę wstawili na samej górze klatki schodowej, a drugą klatkę na górze zamurowali. Do piwnic pod główny budynek da się wejść jedynie przez pierwsze piętro, bo tam klatki schodowe nie są zamurowane. Czujek już dawno nie ma.
Teraz tam się nawet nie opłaca chodzić.

Post Napisane: 8 kwi 2012, o 20:12 

Imię: Michał
W sumie to jeden z punktów które należy odwiedzić. Z wieloma ludźmi rozmawiałem i warto było go eksplorować.. a teraz już nie ma dostępu. Dlaczego nie opłaca się wchodzić ?

Post Napisane: 8 kwi 2012, o 21:06 

Bo nawet nie ma dojścia na dach, połowa jest zablokowana ścianami :evil: No i mi już się znudził, 2 kilometry ode mnie, to go chyba ze sto razy zwiedzałem :razz:

Post Napisane: 8 kwi 2012, o 21:46 
Moderator

kacu1977 napisał(a):
No i mi już się znudził, 2 kilometry ode mnie, to go chyba ze sto razy zwiedzałem :razz:

No tak, to jest poważny argument :D

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 30 paź 2012, o 21:07 

A powiedzcie mi, kręcił się ktoś w okolicach ostatnio? Bo chciałem to miejsce odwiedzić, a słyszałem o nowych czujkach alarmowych :|

Post Napisane: 11 lis 2013, o 11:26 

Odświeżając nieco temat, budynek stoi jak stał. Wejście bezproblemowe, siatka grodząca teren od frontu dosłownie przewrócona, pewnie przez miejscową młodzież, pijącą tu i ówdzie na terenie budynku. Co do samego Stalownika, to od 2009 roku i zdjęć wrzuconych przez "Age" zmieniło się wiele, głównie budynek niszczeje coraz bardziej.

Schody zawijane z jednego zdjęcia, prawie już nie istnieją. Nadal jedynym możliwym wejściem na wyższe kondygnacje jest wejście przez daszek nad wejściem frontowym do szpitala (głównym) - sprawdzone, nie ma innej możliwości wejścia. Na dachu budynku są wciąż nadajniki, czy są czujki? Nie mogę stwierdzić.

Bardzo atrakcyjny wydaje być się poziom -1, piwnica, aktualnie nie zalana, w stanie bardzo korodującym, ale z urokiem i nutką grozy. Chyba najbardziej atrakcyjnym elementem, poza widokiem z 10 kondygnacji, jest poziom -2 ! Nie wiem czy ktokolwiek się doszukał kiedyś go, z zawiłych pomieszczeń poziomu -1, jest zejście bardzo stromymi stalowymi wąskimi schodkami do poziomu -2. Istnieje prawdopodobieństwo, że może być tam jakieś przejście do zamurowanych na wyższych kondygnacjach klatek schodowych, z drugiej zaś strony poziom -2 nie ma nawet podłogi, to już jest czysta ziemia.

Niestety z powodu późnej nocy i deszczu, z eksploracji wyższych kondygnacji zrezygnowano.

Ogólnie dosyć niebezpiecznie, szczególnie nocą, całkowita ciemność. Wystające pręty, druty, dziury w stropie, woda, błoto.
Nocą tylko bardzo dobre oświetlenie !

Ps. Może ktoś powie mi, czy w pomieszczeniu w piwnicy, jest prosektorium, raczej takie większe pomieszczenia, okafelkowane, z niektórymi "odpływami" wokół nieistniejących już stołów do sekcji? A jeżeli prosektorium, czy jest także krematorium? Znalezione zostało jedno pomieszczenie, które przypominało jakby piec krematoryjny hmm...

Post Napisane: 10 mar 2014, o 17:33 

Imię: Ewelina
w chwili obecnej wejście przez piwnicę w tych "zamurowanych wejściach" są dziury, aczkolwiek trzeba mieć mocną latarkę ponieważ w piwnicach jest ciemno i podłoga jest w paru miejscach zapadnięta czujka znajduje się na 9 albo 10 piętrz i uruchamia się cyklicznie więc nie ma się co przejmować obiektu nikt nie strzeże odradzam wchodzenie do budynków niżej położonych ponieważ podłoga jest w wielu miejscach zapadnięta i ciężko jest trafić na w miarę cały skrawek :D

i mam jeszcze takie małe pytanko ma toś jakieś plany całego kompleksu bo wiem że parę budynków już nie istnieje a mam problem z rozszyfrowaniem co znajdowało się w niektórych z nich a bardzo mnie to ciekawi :D

P.S. w najbliższym czasie postaram się jakieś nowe zdj wrzucić :)

Post Napisane: 19 lip 2014, o 16:42 

Byłem w środę tam, i jednocześnie przebywali tam robotnicy budowlani.Obok budynku stał zaparkowany biały Vw transporter.W pewnym momencie jak byłem chyba na 9 piętrze, to Ci robole weszli tam, i musiałem sie schować razem z kolegą.Coś tam murowali, chyba wejście na dach, czy coś, nie wiem dokładnie bo nie widziałem.
Wejscie do budynku po tym daszku co idzie od mniejszego budynku.Sa jakieś tabliczki, obiekt chroniony, ale to chyba ściema.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie » Nieprzemysłowe - Bielsko-Biała